Bolu Belediyesini hizmet için değil, kendi kariyerlerini planlamak için kullanan Tanju Bey ve arkadaşları, bakanların Bolu’ya uğramamasından çok büyük üzüntü duymuş.

Yine, iki gözü iki çeşme yerel basının önünde ağlıyor ve sözlerinden anlaşılıyor ki “ağlamaktan içi dışına çıkmış”…

Ne bu Tanju başkanın çektiği…

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan randevu ister, randevu verilmez. Basının önüne çıkar “Reisle konuşmak istiyorum. Ona anlatacaklarım var” diye ağlar...

Bakanlardan talepleri olur... Karşılanmaz... Yine basının önüne çıkar ve “Bakanlar telefonlarıma çıkmıyor” diye ağlar...

Kendi Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ile görüşmek ister, kapılar yüzüne kapanır. “Ne Kılıçdaroğlu ne Erdoğan benle görüşmek istemiyorlar” diyerek basının önüne çıkar ve iki gözü iki çeşme ağlar.

Bakanlar Düzce, Gölyaka ve Kaynaşlı’ya kadar gelirler ama Bolu’ya uğramazlar.

Bolu Belediye Başkanımız Tanju Özcan bu duruma yine çok içerler ve hemen mikrofonu eline alır, yerel basına yine ağlamaklı demeçler verir.

Neymiş… Sadece Düzce ve Kaynaşlı hissetmemiş depremi. Bolu’da hissetmiş...

Tanju Bey öyle diyor. Doğru da diyor. Niye bu bakanlar Bolu’ya uğramazlar?

Bolu’nun hissettiği bu deprem Tanju Beyin aklına hemen Bakanları, siyasi Showları getiriyor. Fikri neyse, zikri de o oluyor Tanju Beyin..

Çünkü Tanju Beyin fikride SHOW, zikri de SHOW ..

Tanju Beyin Kariyer Planlama Merkezinde (Bolu Belediyesi) çalışan ALGI ekibi “Bundan nasıl SİYASİ İKBAL MALZEMESİ elde ederiz?” diye hemen başlıyor çalışmaya.

Siyasi SHOW, 1 Senarist, 1 yönetmen, 1 kameraman ve 1 Yapımcının eşliğinde Düzce, Kaynaşlı ve Gölyaka’da hemen başlar. Ziyaretler, el sallamalar.. Bir iki yaşlı teyze ve amca ile el öperken fotoğraf.

“Güner hızlı koş. Önden hızlı git. Hikayeyi kaçırma.”

“Güner sen yanımda ne yürüyon. Poz verecek olan sen değilsin benim. Sen kamera ile çekeceksin. Yanlış yerde mi duruyosun ne ?”

“Burası tamam”…”Bolu’ya dönelim”

Düzce’den sonra, üzerine birde “ BAKANLAR BOLUYA GELMEDİ” diye ağlama operasyonu çekilir. Ve hemen SİYASİ SHOW vizyona sokulur.

E ne diyelim BOLU’NUN kaderi bu..

******************************

Kıymetli arkadaşım Rasim Özdemir ve Tanju Başkan Bolu Belediyesini kendilerine “KARİYER PLANLAMA MERKEZİ” olarak seçtiler.

Bunu artık Bolu’da anlamayan kalmadı.

Bolu Belediyesi’nin imkanlarını Kariyer Planlaması için sonuna kadar da kullanacaklar. Bunu da anlayalı çok oldu.

Ama en azından DEPREM gerçeği karşısında biraz CİDDİ olun. CİDDİYETİNİZİ koruyun.

Gerçekten çok yıkıcı bir deprem olursa, acil olarak yapılacaklar noktasında Bolu Belediyesi olarak hangi durumdayız? Bence bunu biraz düşünün.

Bolu’daki binaların bir deprem karşısında, mukavametinin ne olduğu ile ilgili olarak bugüne kadar bir araştırmanız yada varsa bu araştırmalara dayanan planlamanız oldu mu?

Gerçekten Bolu’da yıkıcı bir deprem olsa sizin aldığınız önlemler ne?

Depremin ilk saniye, dakika ve saatlerinde EYLEM PLANINIZ ne?

YOKSA ONA DA BAHANENİZ HAZIR MI?

Recep Tayyip Erdoğan’a sallarız olur biter diye mi düşünüyorsunuz?

“Biz hasarlı binaları tespit etmek için çalışma başlattık ama Recep Tayyip Erdoğan engelledi der kurtuluruz” diye mi düşünüyorsunuz?

“Depreme hazırlık yapmak için çeşitli projeler yaptık, ama Recep Tayyip Erdoğan engelledi der kurtuluruz” diye mi düşünüyorsunuz?

“Olası bir deprem sırasında, uygulamaya sokmak için bir ACİL EYLEM PLANI hazırladık. Hatta bu Acil Eylem Planı için zaman zaman tatbikatlar yapmak istedik. Ama Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti bize mani oldu der kurtuluruz” diye mi düşünüyorsunuz.

Muhtemelen, “Suçu başkalarına atar ve biz Cumhuriyet tarihi boyunca yaptığımız gibi yırtarız” diye mi düşünüyorsunuz.

Ama bilin ki o devirler geçti gitti.

Milletimiz 2019 yılında Türkiye genelinde size son bir fırsat daha vermişti.

Ama sizler Ankara’da, İstanbul’da, Bolu’ da ve daha bir çok ilde, bu fırsatı yine boşa ve cömertçe harcadınız. MİLLETİMİZİN NEZDİNDE Kİ tüm kredinizi 4 yılda tükettiniz.

Geçmiş olsun...