Ülkemiz kritik günler yaşıyor.  Acı günler yaşıyor.  Kısa bir süre önce  iktidarı,  afet bölgesini umursamazlıkla  itham edenler,  iktidarı milletin sorunlarına sırt çevirmekle itham edenler,  yaklaşık 1 haftadır  depremi de unuttular, acılarımızı unuttular. Her an her dakika  kendilerine afeti siyasi malzeme yapanlar, bugünlerde depremi ve afeti  ağızlarına bile almıyorlar.  Afet bölgesinde  çektikleri videolarını  göremiyoruz. 

Ne oldu? 

Bu acıyı ne çabuk unuttunuz? 

Bu acıyı  ne çabuk görmezden gelmeye başladınız? 

Hani içiniz kan ağlıyordu? Feryat figan bağırıyordunuz. Neredesiniz?

En azından  afetin üzerinden 40 gün geçseydi. 40 gün YAS tutsaydınız?  Afet bölgesini kendi PR çalışmalarına alet edenler  bugünlerde siyasi ikbal derdine düştüler. “Bu koltuğu kendim için istiyorsam namerdim. Ben milletimin derdi ile dertleniyorum” diye koltuk peşine düştüler, sofra peşine düştüler, kontenjan peşine düştüler.

Bir çok kimse K.K kısaltmasının Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu bilir.  Ancak K.K artık Kaos ve Krizin kısaltması. Yüzde 0.1 lik partilere verdiği kontenjan dağılımlarıyla Meral Akşener’i köşeye sıkıştıran K.K, “isterseniz masadan kalkabilirsiniz” dedi.  Akşener de kalktı ve gitti.  Ardından “kuyruklu yalanlar, dayatmalar,  kirli pazarlıklar, kumar masası, noter masası , devşirme  siyaset” diyerek soluğu basının önünde aldı ve masayı devirdi. Sonra  TÜKÜRDÜĞÜNÜ YALADI ve kuyruklu yalanlar, dayatmalar ,  kirli pazarlıklar ,kumar masası, noter masası , devşirme  siyaset masasına geri döndü. KILIÇDAROĞLU’ nun Cumhurbaşkanlığını kabul etti ve İMAMOĞLU ve YAVAŞ’ ı da  Cumhurbaşkanı Yardımcısı olmak  noktasında mutemed olarak tayin etti.

Siyaset bu herşey olur.  Herşey her an değişebilir.

 Ancak TARİHE NOT DÜŞMEK açısından  bu yazımda bazı noktaları da kayıt altına almak istiyorum.

6 ‘lı masa ve dışarıdan HDP  desteği ile oluşan bu koalisyon bugün ,  ERDOĞAN karşıtlığı üzerine kurulmuş bir koalisyon olarak  görülse de,  iktidar olmaları halinde bu KOALİSYON bir birleştirme koalisyonu değil Türkiye’yi bölme koalisyonudur.

ABD senatosuna sunulan raporları , pentagona sunulan raporları bir okumanızı tavsiye ederim.

Zira  henüz iktidar olmadan, birbirlerine çelme atan  bu koalisyonun iktidar olduklarında ne tür oyunlarla birbirlerini ekarte etmeye çalışacaklarını varın siz düşünün.

Etkisiz ve yetkisiz olacağı söylenen Mustafa Kemal Atatürk’ün koltuğuna aday olan kişinin yanına verilen 2  icracı Cumhurbaşkanı Yardımcısının  Atatürk’ün koltuğunda oturan kişiyi nasıl yöneteceğini , yönetemedikleri zaman  memleketin ne hallere düşeceğini bir  düşünün .

Diğer 5 liderin imzası olmadan  karar alamayacak olan bu 3 lüyü diğer 5 liderin istedikleri zaman nasıl kilitleyebileceklerini bir düşünün.

% 49 a %51  seçim oranlarının konuşulduğu bu ortamda oluşacak  meclis tablosuna göre , bu 5 liderin meclisi nasıl yönetebileceğini  daha doğrusu yönetemeyeceğini bir düşünün.

1 Anayasa kitapçığı fırlatıldığında devalüasyon yaşanan ülkemizde , 6 liderden birinin bir karara imza atmadığı zaman , (bugünlerde yaşadığımız  gibi) çıkabilecek krizin ülkeye nasıl ekonomik yaralar verebileceğini bir düşünün.

Bu proje ERDOĞAN’ ın çok ama çok ötesinde bir projedir.  14 Mayıs’ta yapılacak  seçime kadar  herşeyinizi ERDOĞAN karşıtlığı üzerine  kurabilirsiniz.  Ancak eğer bu  6+ HDPKK benzemezlerinin oluşturduğu KAOS ve KRİZ ülkemizde  onarılması çok derin yaralar açacak.

Bugün gündemimizde olmayan  ÖZERKLİK, TÜRKLÜK ,  FEDERE YAPI, EŞBAŞKANLIK, KOALİSYON, KAOS,KARMAŞA ve ETNİK TARTIŞMALAR ülkemizin gündemine  yavaş yavaş girmeye başlayacak.

Bunların olmaması temennimdir.  Ancak , bu 6’lı masa  ile ilgili söylediklerimizi, HDP ile ilgili yazıp çizdiklerimizi nasıl uzun zaman önce  ifade ettiysek , bunları da tarihe not düşmek adına  kayıt altına almak önemlidir.

Tek isteğimiz ve arzumuz. Ne olursa olsun  VATANIMIZ, MİLLETİMİZ  ve DEVLETİMİZ  VAROLSUN..