Önce 2023 yılı genel seçimleri, ardından 2024 yerel seçimleri.

Kulisler hareketli.

Lobi faailiyetleri heryerde tam gaz ilerliyor.

Ama CHP de durum biraz karışık

Çünkü CHP de, bir seçim bitmeden , diğer seçimin hesapları yapılıyor.

CHP, bir siyasi parti değil sanki KARİYER PLANLAMA MERKEZİ gibi çalışıyor.

Belediye Başkanı olmak için halkın önüne çıkarlar. İlin sorunlarını çözmek için oy isterler. Yalvar yakar ağlayarak oy isterler. Atmadıkları takla , çevirmedikleri film fırıldak kalmaz. Ama seçilince, kendilerini KAF dağında görüp ” Bu bana yetmez. Ben Cumhurbaşkanı da olmak istiyorum”, “ Bu bana yetmez Milletvekili olmak istiyorum.” .. “ Bu bana yetmez Bakan olmak istiyorum” diye ağlamaya başlarlar..

Çünkü amaç ne hizmettir, ne belediye başkanı olmak, ne seçildikleri ilin sorunlarını çözmek, ne de vatandaşın dertlerine derman olmaktır.

Amaçları , diğer hedeflerine ulaşmak için sadece bir basamağı daha geçmektir. Bu durum artık CHP de gelenek haline geldi.

İstanbul Belediye Başkanı olursunuz , İstanbul’ un onca derdine çözüm üretmeyi bir yana bırakıp , 6 ‘ lı masanın ortak adayı olmak için lobi ve kulis faaliyeti yürütürsünüz. Belediye kasasından Halk TV yi fonlayıp, sözcüyü fonlayıp PR çalışmanıza start verir Otel lobilerinde Kariyer Planlamaları yaparsınız. Ne İstanbul’un , ne vatandaşın, nede belediyenin çözülmeyi bekleyen sorunları umurunuzda bile değildir.

Aynı durum maalesef Bolu içinde geçerli maalesef. Bolu Belediye Başkanı olarak Bolu’ ya hizmet için Kur’an-ı Kerim’ e el basarak yemin edecek kadar , işi showa dönüşteren Tanju Özcan’ ın ne Bolu Belediyesi , ne Bolu’nun sorunları , ne vatandaşın dertleri umurunda dahi değil. Bolu Belediyesi’ ni kendine aynı İMAMOĞLU gibi KARİYER PLANLAMA MERKEZİ’ ne dönüştüren Tanju Özcan , her gün showlarına yenisini ekliyor. Tanju Özcan , bir gün Suriyelileri , bir gün Kılıçdaroğlu’ nu , bir gün Erdoğan’ ı , bir gün 6 ‘ lı masayı masasına meze yapar hale geldi. Ama Belediyenin bir Suriyeliye satıldığından “ Haberim olsaydı mani olurdum” diyerek Belediyeyi yönetmekten aciz olduğunu itiraf edecek kadar da duyarsız.

Bu durum artık bir alışkanlık haline gelmiş. Alt kadrolarda da durum aynı .

Onlarda Bolu halkının kendilerine 5 yıllığına verdiği yetki ile Bolu Belediyesini Kariyer Planlama Merkezine dönüştürmüş durumda.

Bunlardan biri de sevgili arkadaşım, Belediye Başkan Yardımcısı Rasim Özdemir. İnsan Kaynakları gibi bir çok birim, yetkisi dahilinde olan Rasim Özdemir belediyeye işe alımlarla , nikah merasimleri ile , köy ve ilçe ziyaretlerinde belediye imkanlarını kullanması ile büyüklerini örnek almış durumda. Çünkü oda CHP Bolu Milletvekili Adayı olabilme yolunda aşması gereken engelleri bu türden bir strateji izleyerek aşabileceğini umut ediyor. Çünkü oda çok iyi biliyor ki bu imkanlarla tribünlere oynamak en doğru strateji olur. Zira önünde , ona BELEDİYE BAŞKANI olduğunu hatırlatacak bir İRADE yok. Çünkü o irade de KARİYER PLANLAMA peşinde.

Ayrıca bu duruma Bolu’ da tek bir basın mensubunun bile ses çıkarmaması da normal bir durum değil. Çünkü bu durum normal gibi gözükse de ETİK değil.

Sayın Tanju Özcan, Sayın Rasim Özdemir, Sayın CHP li Belediye yetkilileri,

Bolu halkı size bu yetkiyi , Bolu’ nun sorunlarını çözün diye verdi. Bolu Belediyesini kendinize Kariyer PLANLAMA MERKEZİ yapın diye değil.

Bolu Halkı size bu yetkiyi , caddede hafta da bir makyaj çalışması yaparak kutu kutu boya harcayın diye vermedi.

Belediye imkanlarını, kendi siyasi ikbal PR çalışmalarınıza kullanmanız için size oy vermedi. Bolu’ ya hizmet edin diye oy verdi.

En pahalı su, en borçlu belediye, trafik ve park sorunu, şehir stadyumu gibi yıllardır çözüm isteyen sorunlar hala çözülmeyi bekliyor.

Benden size, şimdilik küçücük bir uyarı.

Kariyer Planlama Merkeziniz olan Bolu Belediyesinden, hayal dünyanızdaki makam ve mevkilere göz kırparken GÖZÜNÜZDEN OLMAYIN.. Benden söylemesi..