.............................

Benim gündemimde yine deprem ve yaşadıklarımız var .

Ben deprem gündeminden kolay kolay çıkamam .

Hernekadar ülkemizde gündem çok hızlı değişse de benim kalbim de aklımda deprem bölgesinde.

Geçen hafta güzel yürekli arkadaşlarımın hikayesini anlattım size bu hafta devamını yazacağım.

Ve Melih 'te kalmıştık

Melih Üroloji bölümünde hemşire olarak çalışıyor.

10 parmağında 10marifet vardır.Her iş gelir bizim Melih”in elinden.

Abla depremi duyduk hilti jeneratör kazma kürek balyoz ne bulduysak doldurduk arazi aracımıza ve yola çıktık diyerek başladı anlatmaya

Melih Bolu OFF ROAD klübüyle koordineli olarak çıkmış yola .

Hatay a varır varmaz eski çalışma arkadaşımız depreme ailesini ziyarete gittiği dönemde yakalanan ve yaralı olarak kurtulan arkadaşımız Tevfik i bulmuş ve beraberinde getirdiği hayati yardım malzemelerini vermiş.

Off Roadçular ulaşılması çok güç noktalara arazi araçları ile ulaştılar Afad Koordine merkezi nereye yönlendirdiyse o noktalara yardım malzemelerini ulaştırdık.Araçlarımıza yolu tarif etmeleri için yerli halktan bir kişiyi aldık hep her dakikanın önemi vardı zaman kaybettirecek her ayrıntıyı düşünüp ona göre hareket ettik.

Yönlendirildiğimiz enkazlara araçlarımızın ledbar lambalarıyla ışık tuttuk

Enkazlarda tünel kazdık dinleme yaptık ekiplerin gece çalışabilmesi için teknik destek verdik.

Bolu – Gerede İtfaiyesiyle koordineli olarak çalıştık.Antalya arama kurtarma ekibine destek olduk.Ulaşılması zor noktalara arazi araçlarımızla yiyecek içeçek transferini sağladık.

Abla off roadçular inanılmaz işler yaptı bölgede başta Bolu Off Road klüb başkanı Burhan Turan olmak üzere tüm arkadaşlarıma teşekkürü borç bilirim dedi Melihcim

Asıl teşekkürü ben ederim canım çocuklar

Enkazdan canlı çıkardığı çocuğa söbeee çok iyi saklanmıssın saklambaç oynuyorduk  zor bulduk seni diyen Harun sen ne güzel bir çocuksun.

Abla gitmeseydim rahat uyuyamazdım ,ben asker çocuğuyum hem sağlıkçıyım gitmesem olmazdı olamazdı diyen Ersin kardeşim hakkını helal et

Canım kızlar Sena ,Melek ,Vuslat depremin 3.günü gittiler Hatay Antakya”ya

10 gün sonra tekrar gitme şartıyla döndüler Bolu”ya

Abla biz Başakşehir Çam ve Sakura Hastanesinin doktorlarıyla saatin farkına bile varmadan çok uzun saatler çalıştık.İyi ki gitmişiz deprem bölgesine bir kişiye bile faydamız dokunduysa bunun rahatlığı bize yeter diyen Sena Melek Vuslat

sizin gibi vicdanlı çocuklar yetiştiren anne babanıza ben teşekkür ederim ellerinden öperim sağolun varoun güzel yüreğiniz bukadar üzüntünün içinde bizlere çok iyi geldi.

Abla off roadçulara teşekkür ederim bizi bir takım gibi derleyip toplayıp biraraya getirdiler ve bu şekilde güzel işler koyduk ortaya diyen Melih biz size teşekkür ederiz.Sayenizde yangın yeri yüreklerimize bir parça su serpildi.

Bunlar benim çalışma arkadaşlarım.Yazmasam teşekkür etmesem olmazdı.

Bu vesileyle tüm gönüllülere tanıdık tanımadık elini taşın altına koyan herkese çok teşekkür ederim

Bizeşsiz bir milletiz.

Allah birliğimizi bereberliğimizi bozmasın

Haftaya yardım gönüllüsü meleklerimi yazıcam

Benim gündemim yine deprem olacak

Şimdilik hoşçakalın...