Abuzer Kadayıf
Konserden çıkarken mafya tarafından kurşunlanan ve yardımcısı yaralanan Abuzer Kadayıf (Metin Akpınar) korumalarına dönerek, korumaları korumaya da koruma lazımdır” dediği sahneye çok gülmüştüm…
Geçen hafta Havadis Gazetesinde ilgiyle okuduğum Mehmet Demirci, avukat mağduru olan bir vatandaşın dert yanmasına içerlemiş olacak ki – Demirci Karadenizli olduğundan sonunu düşünmeden, her türlü mazlumun yanında yer alır- evvelden de aynı şikayetleri defalarca duyduğu avukatı, isim vermeden eleştiren yazı kaleme almış, haliyle avukat da kısa günün karı 10 bin lira tazminat davası açmış.
Haberi okuyunca, çok sevdiğim bir ağabeyimin Abuzer Kadayıf ı hatırlatır sözü aklıma geldi. Bahsettiğim ağabeyim, meşhur avukatın iyi arkadaşı ve köylüsü, adli işlemlerinin takibini felan ona yaptırıyor, bir gün sohbet ederken alacağı olan bir parayı tahsil edemediğini söyledi. –Abi avukat tanıdığın var ona versene tahsil etsin- dedim, yahu avukattan parayı almak için de ayriyeten avukat tutmak gerekiyor” diyince güldüm, sizde gülün istedim.
Neyse,
Yine aynı avukata, temsilcisi olduğumuz ulusal gazeteye abone olması için uğramıştık, nede olsa hukuk bürosu, bekleme salonu var, gelenler beklerken okurlar, neden olmasın” diye düşündük. Avukatımız bizi gayet nezaketsiz karşıladı ve hiiiiç işim olmaz” diyerek kısa yoldan uğurladı, tam kalkma üzeri tuttu kartını uzattı, hukuki işleminiz olursa beklerim hesabı, sıra bana gelmişti, kartını geri uzatıp hiiiiç işim olmaz…”, diyemedik tabi. Sonuçta esnafız, esnaf isen kırıcı konuşmayacaksın, çıktığın kapıyı aralık bırakmak zorundasın, eğer gazeteci olsam veya Mehmet abi olsa benim yerimde kesin söylerdi.
Kılıçdaroğlu'nun ilahi güzelliklerle dolu mitingi
İki kelam ona da değinmeden geçmeyelim, nede olsa Bolu'ya bir –lider- geldi. 31 Mart'ta da aynı makamında olur mu bilinmez, ciddi planlar ve hazırlıklar olduğunu, ulusal medya ve duayen köşe yazarlarından takip ediyoruz.
Miting bence argo tabirle güme gitti”.
Neden mi? Anlatalım;
Mitingi canlı takip edemedim, TV'den olsun neler söyleyecek bakayım dedim, ama o da ne! bütün kanallar Berkin cenaze törenini veriyor, ülkede tek gündem Berkin, CNN, BBC'ye baktım, onalar da Berkin cenazesinde…! Tüh tamda Bolu ulusal kanallarda çıkacak derken yalan oldu.
Hemen yerel gazetelerin internet sitelerine daldım, sağ olsun Bolu Olay 2 gün tuttu, ilk sırada haberi de doya doya okudum.
Köşe yazarı Arşimet, –aslen yunandır Ἀρχιμήδης diye yazılır, "evreka, evreka" diyerek hamamdan fırlamasıyla ve daha iyi ‘taş atabilmek' için icadı ‘mancınık' ile ünlüdür- yazı döşenmiş ki, sormayın. İlkokulda okuduğumuz Atatürk şiirleri geldi aklıma, tam Genel Başkan sahneye çıkınca yağmur durmuş güneş açmış, inince yağmaya başlamış güneş solmuş, bu işten G