Arınç'ı sayenizde her kez dinledi
Balıkesir ve Malatya mitinglerinin tarihi kalabalığı ve coşkusu umutlarını tüketmek üzereyken, Bolu'da Arınç ı dinlemeye gelenlerden kabalama ölçü alarak, kendilerini 20 gün daha idare edecek derin bir ohh çektiler.
30 otobüs ile insan taşındığını söylüyorlar, söyleyen kendi inanıyor mu bilmem, otuz tane otobüsün oluşturacağı araç konvoyu neredeydi peki?
Güvenlik çemberi boş kalmış, o çember doldukça genişleyebilme özelliğine sahiptir, zaten ana cadde, her kez orada, işyerlerinde, camda, balkonda.
Alandan geçenlerin üstü aranmak istenilmiş, bu ülkenin siyasetçisi her daim suikast ve ölüm tehlikesi ile gezdiği için o da bizim ayıbımız.
Takribi 2000 ila 2500 kişi gelmiş dinlemeye, ne fark eder, provoke edeyim diye yazıp çizmeniz sayesinde 140 bin dinleyiciye ulaşacak etki yapmadı mı?
Gürsel Tekin (sevgili amcaoğlum fotoğraf çektirmiş kendisiyle, gururla Facebook'a koydu, umduğu beğeni ve yorumu alamadı haliyle) İstanbul belediye başkan adaylığını açıkladığı mitingde, o kadar insan yoktu! Siz neyin rakamını hesaplıyorsunuz?
Ne yaparsanız yapın seçime en hazır parti Ak partidir.
Sloganlar, müzikler, afişler, aday tanıtımları… Hepsi profesyonel hazırlanmış, renk kullanımına kadar detaylar unutulmamış (seçim kitapçığından okudum).
Miting başlamadan rakam verilmeye başlandı, kaybetme korkusu o kadar işlemiş ki, sonraki gün basılacak gazetelerini bekleyemeyip, internet sitelerinden gölge düşürmek için uğraşıldı, birtakım holigan sahaya sürülerek, öncesinde seçim bürosuna laf attırıldı, ardından başbakanın resmi yırttırıldı.
Köroğlu Festivalini de fener alayı yaparak basmaya kalkmışlardı.
Amacınız nedir? Küçük şehirlerden başlayarak ülkenin her yanına dağılan iç çatışmalar mı çıkarmak? Ülkeyi Suriye, Ukrayna ya mı çevirmek?
Böyle bir ortamdan kendilerine ne tür fayda biçiyorlar anlamak mümkün değil.
Yani insan gibi seçime giremiyoruz,
Sen projelerini sun, hedeflerini anlat, rakibinin hatalarını çıkar yanlışlarını söyle… Zaten arkanıza cemaat gibi dev örgütü almışsınız, giden vali bile sular yükselince balıklar karıncaları, alçalınca karıncalar balıkları türünde siyasi demeçler vermiş, yani her kez sizin yanınızda, ablalar ağabeyler…
Hayal bile edemezdiniz, daha nedir bu korku?
Bu günde Kılıçdaroğlu gelecek, mazot 1,5 lira olacak diyecek, alkışlayacaksınız, yerel seçimle ne alakası varsa…