Etme bulma dünyası demişler,

Partisini karpuz gibi ikiye bölmüştü şimdi kendi partisi KAVUN gibi ikiye bölünmek üzere,

Ankara’da işler karışık, parti listesine girenler giremeyenler, kesik yiyenler, üzeri çizilen kurucular, eleştiriler, suçlamalar, sorular, sorunlar derken en iyisi uzaklaşmaktı, salgın nedeniyle ara verilen yurt gezileri ilaç gibi geldi, atladı Bolu’yu ziyaret etti.

Dolar 8 i geçmiş Euro desen 9 buçuk… Bir muhalefet lideri için bulunmaz fırsat, tam moral depolamalık.

Kırsaldan başladı, tarım zaten oldum olası dertlidir ülkemizde, köylü esnaf tam istediği gibi konuştu. O moralle şehir merkezine ilerlediler.

*

Bizim insanımız lidere göre hitap etmeyi sever, Tanju başkan seçildiğinde belediye önü müdavimi emeklilere 3 günlük başkandan memnun musunuz diye mikrofon tuttular, çok memnunlardı… Biri eski başkanın insanların canını çok yaktığını zulüm ettiğini söyledi, muhabir sizin de hakkınızı yedimi diye sordu? Emekli, ben bir şeyini görmedim ama öyle söyleyenler var dedi.

*

Merkez belediye ittifak ortağı, iyi karşılanacağı şüphesiz. Yeni açılan arka kapıdan girmeden önce civardaki birkaç esnafa hızlıca girip çıkalım dediler.

İşleriniz nasıl diye sorduğu esnaf şükür, iyi dedi. Veryansın beklerken şükür pek hoşuna gitmedi. Şükür dediğin çoluk çocuk için edilir sağlık sıhhat için edilir… Sizler iyi olunca bende memnun oluyorum dedi ama içten mi yoksa adetten mi orası belli değil.

Belediyeye geçtiler, ablam dedi kardeşim diye mukabele etti, doğuştan CHP li ve Atatürkçü başkana “en dikkatimi çeken özelliği Atatürk sevgisidir” diyiverdi.

Mutfak yangın yeri, esnaf siftahsız kapatıyor, bu böyle fazla gitmez fena tokat yiyecekler dedi… Salon heyecanlandı “erken seçim erken seçim” diye tempo tutmamak için kendilerini zor tutuyorlardı.

*

Tamam, ülkede şuan ekonomik sıkıntı var fakat salgın ile birlikte sarsılan dünya piyasaları gerçeğini de görmemiz lazım.

Geçen gün 180 bin nüfuslu Bolu’da ki otomobil rakamı açıklandı, 118 bin adet.

Faizlerin düştüğü dönemde ev alanların siparişini yetiştirmek için müteahhitler harıl harıl çalışıyor.

Otomotiv ve inşaat ekonominin can damarıdır, dolaylı dolaysız yüzlerce binlerce sektöre hareket verir, “çarklar dönüyor” tabirini sahada görmek isterseniz yollardaki ağır vasıta tekerleklerine bakmanız yeterlidir.

İç ve dış nakliye talebini karşılamak için kamyonlar asfaltta, ağır vasıta servisleri 7/24 hizmet verse bile yetişemiyor…

Bakalım iddia ettikleri gibi erken ya da normal seçimde “vatandaş tokat” mı indirecek yoksa şaşmaz terazisiyle ayar mı verecek…