Kıymetli başkanım, yaklaşık 11 yıldır sahadayım, ülkenin siyasi nabzının konuşulduğu mekânlara girer çıkarım yorumlara kimi zaman kulak misafiri kimi zamanda içinde olarak katıldım.

Temsil ettiğim gazeteye bakıp eleştirilerin hedefi de oldum hesap da soruldum.

Takip ettiğim ulusal analizleri ve duyduğum eleştirileri harmanlayarak her seçimin aşağı yukarı sonucunu kestirebilmişimdir…

Ezelden muhalifleri bir kenara bırakıyorum onlar faiz çıksada düşse de dolar 1 lira olsa da -ki 6 sıfır atılınca oldu- oy vermezler

Sayın başkan, Fakat kurulduğundan beri Ak Partiye gönül/oy vermiş ama şahsi menfaati için bir kez bile parti kapsından girmemiş Reisin de dediği gibi sessiz yığın olan vatandaşların düşünceleri benim için önemli olan…

Anormal günlerden geçiyoruz, 20 yılda görülmemiş ekonomik olayların içinde bulunmamız muhalefete iştah vermiş, ağaları erken seçim isterken taban da anti propagandayı üst düzey yürütüp seçmeninizi zor durumda bırakıyor.

Kimse “ne olacak bunun sonu” sorusuna cevap veremiyor. Maliye olsun merkez bankası olsun bakan ve yetkililerinin ekonomik/akademik küresel dil ile yaptığı makrolu mikrolu açıklamaları vatandaş Türkçeye çeviremiyor.

Kafalardaki “Büyük bir mücadele içerisinde miyiz yoksa yanlış mı yapıyoruz” sorusu at başı gitmeye başladı. Çok olmasa bile panik ortamı var ve vatandaş yönetenleri yanında görüp bilgi almak, durumu halk dilden duymak istiyor.

Aslında yeni ekonomi modeliylebir yerde seçim startı verilmiş oldu.

Bu aziz millet bir tas hoşaf bir dilim ekmek ile Çanakkale’de günlerce savaştı, bu ekonomik düzen ile de savaşır ama komutanlar birliklerin başında olursa…

Son zamanlarda “Ak partililer nerede bir zengin düğünü/merasimi var oradalar, ekonomi battı o yüzden sokağa çıkamıyorlar, vatandaşa ne söyleyecekler ki” eleştirilerini yoğun duymaya başladım. Kuruluşundan beri uzun yıllar yol yürüdüğünüz kişiler ileride tabelası bile kalmayacak gözüyle bakıyor.

Hava puslu su bulanık bir an önce verilen starta göre planlama yapıp aralıksız sahada olmanız, yeni ekonomiyi halka anlatmanız gerekiyor.

Ben tek siz hepiniz resti çeken Hiperaktif Belediye başkanı ile uğraşırken enerjinizi tüketme lüksünüz yok, büyük resme bakıp hareket etmelisiniz.

Hasan Perçin

[email protected]