31 Mart yerel seçimlerinin ardından Ak Partinin Bolu’da önemli bir ismi ile sohbet ediyoruz, konu yerel seçimlerde alınan hezimet.

Neden böyle oldu dedim,

Birçok neden var tabi ama vaatlerde stratejik iki önemli hata yaptık dedi,

Mesela dedim,

Belediye meydanına İstanbul’dan getirtip çektiğimiz körüklü Metrobüs dedi,

Sayın Metin’in vaatleri arasındaydı, D-100 yan yoldan ona özel hatta sanayi üniversite arası gidip gelecekti, başta öğrenciler olmak üzere vatandaş için kolaylaştırıcı projeydi fakat geçimini şehir içi özel halk otobüslerinden ve minibüs taşımacılığından sağlayan şoför seçmenin hoşuna gitmediği gibi etki alanıyla birlikte oyunu diğer adaya kaydırdı.

Yine oy kaybettiren bir diğer proje ise yeni sanayi biter bitmez eski sanayi esnafına mecburi taşınacağı söylenmesiydi dedi.

Topladığınızda iki sektör ciddi anlamda oy potansiyeline sahip.

Şimdi Sayın Başkan birazda ittifak ortağının Rap şarkılı otopark sorunu eleştirisinden olsa gerek belediyeye ait 4 minibüs alıp ücretsiz Ring hatları oluşturdu. Minibüsler ücretsiz ama içlerinde ödeme cihazı var. Şoförler odası başkanından gelen anında eleştiri Ak Partinin seçim sonuçlarını doğru analiz ettiğine işaret gibi görünüyor.

Bir de Sayın Başkan ücretsiz minibüslerin en büyük hayali olduğunu açıkladı ki seçim üzeri içinde projelerinin olduğu “saklayın bir sonraki seçimde hesap sorarsınız” diyerek dağıttığı gazeteye baktım, yoktu. Madem büyük hayal o gazetede yer almaması da büyük eksiklik.

Gazeteyi karıştırırken dikkatimi çekti… Bolu karın keyfini çıkartacak, ne yazık ki kış döneminde vatandaşlarımız karın keyfini çıkartmak varken karın getirdiği eziyeti çekiyor, 9 ay kış yaşayan kentlerden nasıl mücadele edileceğini öğreneceğiz (kar esareti öncesi Kars’a gitmişti…) demiş…

O kadar çok yağdı ki eziyet kaçınılmaz olunca keyfini çıkarmaya baktık mecburen.

Hasan Perçin

[email protected]