SMS (Short Message Service) yani Kısa mesaj, cep telefonu aracılığı ile yazılan mesajın bir cep telefonundan diğer bir cep telefonuna ücret karşılığında gönderilmesi demek.

2G ile ortaya çıkarak 160 karaktere kadar yazılı mesajların yollamasına olanak tanıyor.

Teknolojinin gelişmesiyle popülerliğini resim, video,emoji gönderme içeriğine sahip başka uygulamalara kaptırsa bile kurum ve kuruluşlar bilgilendirme iletilerinde SMS kullanıyor.

Belediyemizde SMS i yoğun bir şekilde kullananlardan. En son Başkanın ulusal bir kanalda canlı yayına çıkacağını yüz binlerce Boluluya SMS ile duyurup ekran başına davet ettiler.

Küçük bir şehrin başkanı görevi boyunca aman aman birkaç kez ulusal kanala çıkma fırsatı bulur onuda iyi değerlendirip şehrini ve hizmetlerini anlatması gerekir.

15 yıl görev yapan eski başkanı Esra Erol’un izdivaç programında görmüştüm kısmetini arayanların koltuğuna oturmuş açık paravanın karşısında Esra hanıma Uluslararası Köroğlu parkını, Gölcükte yetiştirilen nilüferleri, büyük su üzerine yapılacak plaj ve su sporları parkını anlatıyordu.

Hemen yeni başkanın neler söyleyeceğini, hangi projelerini anlatacağını tahmin etmeye çalıştım.

Abant Gölcük Yedigöller’den bahsetse çok klasik zaten herkes tarafından biliniyor

Önümüz kış vatandaşları Kartalkaya’ya çağırabilir diye aklımdan geçti

Daha spesifik etkileyici şeylerden bahsetmeli, hep dert yakındığımız şehirmerkezine gelmeyen turistler için tarihi Stadion kalıntılarının gün yüzüne çıkarıldığını söyler miydi acaba?

Ya da iki sene önce Kanada’ya yollanan sembolik yöresel ürünler ihracatımız şuan günlük konteyner bazına çıkmış olabilir miydi?

Bolunun gelecek vizyonu için illaki birşeyler söyler ama ne...

Bu düşüncelerle uyuya kalmışım, programın özetini sonraki gün haberlerden okudum.

Başkanımız Cumhurbaşkanlığı hayalini revize ederek CHP genel başkanlığı olarak güncellemiş.

Demirtaş’ın hapisten çıkması gerektiğinden bahsetmiş.

Muharrem İnce’nin o gece içki değil çay içtiğini,

Defalarca randevu isteyip Sayın diye hitap ettiği Cumhurbaşkanının ağlayarak sarayı terk ettiğini dünya gözüyle görmeyi arzuladığını falan söylemiş

Netice itibariyle Boluluların vergisi ile atılan SMS lerin karşılığında ekrana çağırdığı Bolululara Bolu ile alakalı hiçbir şey söylememiş.

Sağlık olsun.

Hasan Perçin

[email protected]