Başlığa bakarak beni azılı bir sağcı, faşist zannetmeyiniz, hiçbir partiye üye değilim tabiat olarak sağ görüşlüyüm. Fakat her görüşe sonsuz saygımız vardır. Benim bu gün bahsetmek istediğim Halkevi'nin yıkılması değil, Halkevi'nin de içinde bulunduğu arastada ki tüm binaların yıkılmasıdır. Ülkemizde AKP'li belediyenin açtığı tünelin ucu Halkevine dokunursa olayların olmaması imkansızdır. Hükümete ya da mevcut iktidarın belediyesine uyuzluk etmek için bulunmaz bir fırsat. Durumdan vazife çıkaracaklar için bulunmaz bir nimettir. Netekim bizde de aynısı oldu, dövmeli kızlarımız, küpeli oğlanlarımız dozerlerin üzerine çıktılar, acar vekilimiz yıkım anında binada hazır bulundu felan bir sürü tantana.
Tünelin girişi normal, olması gereken yerden, çıkışı da Halkevine denk geldi… Ne olsaydı yani yerin altında ES mi atsaydı tünel? Zaten belediyenin arkasındaki binaların hepsi atıl ve gereksiz, hazır Alaaddin başkan eline kepçeyi dozeri almış, bir vuruşta diğerlerini de ortadan kaldırmalıydı. Katılırsınız veya katılmazsınız saygı duyarım, bana sadece içinde öğretmen evi lokalinin bulunduğu binaya en son ne zaman girdiğinizi söyleyiniz (Emekli öğretenlerimizi bu sorudan muaf tutuyorum), merdivenlerden süzülerek inen idrar deresine basmadan çıkabildiniz mi? Yetersiz kalan Belediye binasının tüp geçit ile başka bir binaya bağlanması hoş bir görüntü müdür? Mevcut Belediye binasının eski ve kullanışsız olduğu hepimizce aşikar değil mi?
Sayın Başkan Kültür Park Projesi için Fırka tepesini oymuşken O alanda bulunan belediye ve otel de dahil tüm binaları yıkıp, kültür parkın içine dahil edebilir, yıkılan binaların yerine de kocaman bir yaşam alanı yapılabilirdi. Başkan da seçim arifesin de kendine eksi puan kazandıracak halkevi yıkımına kalkışmazdı. Bildiğim kadarıyla Başbakana şikayet edildiği ikinci konu olmuştur. Şimdi bakacak olursak başkan caddeyi süsleyebilir, kaldırımları boyayabilir, şehir içi yollara asfalt dökerek güzelleştirebilirdi. Kimsenin suyuna sabununa dokunmadan bir kasaba edasını andıran ‘Küçük Bolu..!' da gelecek seçimlere gayet güzel hazırlanabilirdi. Yapılan ve de yapılmakta olan projelerin büyüklüğü ve önemi belki Alaaddin başkana seçim kaybettirecek (sanmam) ama Bolu'da yaşayanlara uzun vade de kazandıracaktır.
‘Gezen Tilki Yatan Aslandan iyidir' başkanım çalışmaya devam…
BAŞARILAR MEHMET HOCAM
Resmi kurumların işletmelerinde görev almak zordur. Müdür yada Müdür yardımcılığı yapanlar yeri gelir, bürokratik engeller ve ya prosedürlere takıldığından sembolik olarak makamda otururlar. Düzen zaten ağırdan, kendiliğinden işler durur. SOLMAZ AHMET BAYSAL Öğretmenevi ve ASO Müdürlüğüne, önceki Müdür yardımcısı olan ve 10 aylık Gerede görevinden sonra atanan Mehmet BAYIR hocama başarılar dilerim, Mehmet hocam gerçekten o makama yakıştı. Azmi ve çalışkanlığı ile kurumu en iyi şekilde temsil edeceğine inancım tam. Yolun açık olsun Hocam daha büyük görevlere inşallah. Memleketimizin sizin gibi değerli insanlara ihtiyacı var. Bir röportajımızda eski kamu hastaneler birliği başkanı, şimdi ise Kızılay ve Türk Ocakları başkanı olan Dr. Hüseyin İKA'nın (özetle) dediği gibi, Sorumluluk sahibi insanların bir şeyler yapması lazım, aksi takdirde vasıfsız kimselerin bu boşluğu doldurup önemli makamları gereksiz işgal etmeleri, halkımızın alacağı hizmetlerden mahrum kalmasına neden oluyor”