Seçim vaatlerinde olmamasına rağmen başkan Borazanlar mahallesinde Cami yapımına başladı. Kendi tabiri ile belediye bütçesi ile yapılacak ilk Cami olacakmış. Hayırlı olsun.

Başkanlıkta ikinci yılının başlarındaydı, gevşetilen pandemi koşullarıyla birlikte şimdi kiralık olan, açılış gibi kapanışını da dostlarına duyurarak yapan Bolunun kapsamlı ilk restoranınabasın mensuplarını davet etti..

Her toplantının sonunda olduğu gibi sıra basın mensuplarına gelmiş, seçim vaatleri sorulmuştu.

İlk yılını belediye sistemini çözmeyle geçiren başkan gayet tabi İzzet Baysal Kültür merkezi, Gölyüzü - Sanayi kavşakları, yeni itfaiye binası, yeni stadyum, yöresel ürünler pazarı gibi elle tutulur gözle görülürvaatlerinin kastedildiğini bilecek kadar zekiydi.

Birazda Ak Parti’ye laf dokundurarak her şeyi ‘beton’ anlamayın arkadaşlar, sosyal anlamda projeler imzalarımızı attık, atmaya devam ediyoruz dedi. Hazirundan alkışlayanlar oldu.

Son zamanlarda AKP demek beton demek algısı oluşturulmuştu kalkıp şimdi köşe bucak beton dökmek olmazdı.

İnsanın tabiatında vardır, gördüğüne inanması daha kolaydır, sübjektif kavramlar pek ilgisini çekmez, sonraki seçimde alıp önüne koyamazsın, bir siyasetçi olarak bunu iyi bilen başkan kolları sıvadı,“beton”a seçim vaatlerinde olmayan Cami inşaatıyla başladı.

Hem maddi hem manevi bereketli geldi cami, meyhane karşısında olması hasebiyle Ak Partililerle giriştiği münakaşa yerel ve ulusal basında fazlasıyla yer alıp ismini gündemde tuttu. Ardından nerdeyse her hafta bir başka beton projesine temel atma kurdelesi kesiyor.

İsmi dört büyük melekten gelen, Allah’ın evi diye tabir edilen Cami olur da bereketi olmaz mı hiç. Bolumuza hayırlı uğurlu olsun, ilk vakit namazında görüşmek üzere…

Hasan Perçin

[email protected]