YAŞAYAN TARİHİ DEĞERLERİMİZ
Orta öğretim öğrencilerimiz sosyal bilgiler dersi kapsamında, ‘Yerel Tarih Proje Fuarı ve Proje Yarışması' ile yaşayan tarihi değerlerimizin minyatürlerini sergilediler. Yarışmaya katılan öğrencilere tavsiyem, Alaaddin Yılmaz'ın da minyatürünü yapmaları, dile kolay 10 sene belediye meclisi görevi ve 15 sene Bolu belediye başkanlığı, belediyede geçmiş bir ömür, al sana yaşayan tarih işte… Demek ki neymiş, öyle damdan düşer gibi belediye reisi olunmuyormuş, önce il meclisinin sıralarında dirsek çürütmek gerekiyormuş, 2. hatta 3. seçimi kazanmak için de çalışmanın yanı sıra, geçmişin bilgi ve birikimi ile geleceğe dönük projeler hazırlamak gerekiyormuş. Bir sonraki seçime şimdiden niyetlenen il meclisi üyelerine duyurulur, dışarıdakilere değil.
Big Bang
Seçim sonrası hali, sanki fırtına öncesi sessizlik gibiydi. İl yönetiminden birisinin facebook da paylaştığı 3 satır cümleye, ilçe başkanı sayfalar dolusu cevap ile karşılık vermiş. Patlamaya hazır bomba misali boşalıvermiş ilçe başkanı, biz söylemiştik seçimden sonra CHP de kapsamlı bir değişiklik ve yenlik bekleniyor diye, belki Cumhurbaşkanlığı seçimi yüzü suyu hürmetine sular biraz durulur ama, asıl BİG BANG cumhurbaşkanlığı seçiminden sonra.
15 yaş altı şampiyon, A2 takımı finalde
Yılmaz Hocanın 15 yaş altı takımı Türkiye şampiyonu oldu, sevindik. Cüneyt hocamızın A2 takımı da Türkiye Şampiyonluğuna oynadı finale kaldı, bas bas bağırıyorlar biz buradayız diye de başımız sıkışmayınca as takımda görev vermiyoruz, şimdi ise Yılmaz hocaya ‘aman hoca bizi kurtar' diyoruz, sağ olsun kırmıyor. Yeni yönetime en baştan söylemiştik; parayla saadet olmaz, olsaydı Galatasaray ve Barselona liglerini şampiyon olarak tamamlardı. Zaten çok paramız yok, birde kendi değerlerimiz gözümüze girdiği halde görmüyoruz, inşallah bu başarılar bizim olduğu gibi, yöneticilerinde dikkatini çeker.
BESOB seçimleri
Başbakan göstermese Alaaddin Yılmaz belediye başkanı olabilir miydi? Belediye başkanının desteğini arkasına almasaydı, Nihat Bey BESOB başkanlığına adaylığını açıklayabilir miydi? İyide seçimden önce Tahir beyin koluna girip Bolu'muz için büyük şans demişti, şimdi ne oldu? Ne olduysa oldu. Taksicilerin dalaşında Sümer Taksi durağını kapatmak Belediye başkanına düşmüş, artık tarih oldu falan demişti. Odasına bağlı faaliyet gösteren taksiciler için başkanlarından iki çift söz duyamamıştık, şoförlerin sorununa Fransız kalan Nihat bey umarız BESOB'un başında daha başarılı olur.