HEMŞEHRİ Mİ, OKUL ARKADAŞI MI?
Abdullah Uzun'un aday adaylığını açıkladığı fotoğrafa iyi bakmak lazım. Ak Parti Bolu tam kadro hazır. Bakalım diğer adaylarda aynı pozu verecekler mi?
Abdullah beyin yaptığı konuşma gayet güzel hazırlanmış, ‘O' nlardan önce kendi söylüyor Bolulu olmadığını, ardından hepinizden iyi Boluluyum diyor. Ak Parti'nin kadrosuna, gücüne, siyasete Bolu' da başladığına, bir Ak parti sloganı olan hizmet aşkını, mevcut Belediye başkanın yaptıklarına, Başbakanın 2023 ve 2071 hedeflerine güzel vurgular yaparak süsledi.
Başvuruyu teslim alan İl Başkanı Ömer Sayın tam bir siyasi cevap ile ‘Abdullah Uzun kötü yönetilen bir Bolu'yu daha iyi bir noktaya getirmek için değil, iyi yönetilen bir Bolu'yu daha iyi noktalara taşımak için aday adayı olmuş bir kardeşimizdir' dedi. Nede olsa ‘kol kırılır yen içinde kalır'.
Diğer adayları bilmem ama ya Abdullah Uzun veya Allaaddin Yılmaz'dan biri başkan adayı olur diye düşünüyorum. Bakalım Rizeli Başbakanın hemşehrisi mi, yoksa Cumhurbaşkanının okul arkadaşı mı? Belediye Başkan adayımız olacak. Her halükarda ikisi de nüfuslu insan.
Halk arasındaki rivayetlere baktığımızda, Allaaddin Yılmaz'ın Cumhurbaşkanının okul arkadaşı olmasından dolayı, Bolu'da uyguladığı büyük projelere rahatlıkla destek ve kredi alabildiği, Abdullah Uzun için ise, Başbakanın Cumhurbaşkanı olması durumunda, Başbakanlığı Numan Kurtulmuş'a bırakacağı, Abdullah Uzun'un ise Numan beyin sağ kolu olduğu, dolayısıyla iktidarın nimetlerinden Bolu'nun fazlasıyla yararlanabileceği konuşuluyor.
Abdullah bey başvuru esnasında toplanan kalabalığa hitap ederken birçok yerde Başbakanın adını zikretmiştir. Ee nede olsa adayı belirleyecek olan Başbakan Recep Tayip Erdoğan'dır.
Artık Dünya, küreselleşme adı altında küçülerek bir köye dönüşürken, Bolu'da ya da herhangi bir şehirde aday olacak kişinin asıl memleketini sorgulamak, sadece bir tartışma programında zaman geçirmekten, boş yere köşeleri yazı ile doldurmaktan başka bir şey değildir.
Seçim sisteminde değişiklik yapılmadıktan, halk istediği adaya oy veremedikten sonra herhangi bir partinin aday adayları veya adayı da çok bir önem taşımamaktadır. Sonuçta AĞA kimi derse O, halkın yüzde doksanı da sandıkta, ampule, üç hilale, altı oka evet basacak, geri kalan yüzde on ise eşine dostuna akrabasına.