Beni Bolulu hekimlere emanet ediniz…

Adaylığının açıklanmasının ardından Alaaddin başkan Bolu'ya döner dönmez aklındaki ekibi oluşturmak için harekete geçti. Bolu'nun önde gelen isimlerinden MHP tabanlı Hüseyin İka'yı Akp'den Bolu Belediye Meclis aday adayı yaptı. Yeniden seçilirse de muhtemelen başkan yardımcısı yapacağı söyleniyor. Bu sayede hem MHP'den güçlü bir aday çıkıp, oyların bölünmesini engellemiş oldu hem de güvendiği, samimi olduğu bir Başkan yardımcısı olacak.

Hüseyin bey, doktor kimliğinin yanında yönetici vasıfları bulunan bir insan. Başhekimlik ve Bolu Türk Ocakları başkanlığı, Bolu Türk Kızılay Başkanlığı derken hedefini Bolu Belediye başkanlığı olarak belirlemiş olabilir. Kendi dergimin 10. sayısın da Kızılay başkanı sıfatı ile yaptığımız röportaj da ‘Sorumluluk sahibi insanların bir şeyler yapması lazım, aksi takdir de vasıfsız insanlar önemli makamları doldurup vatandaşımızın alacağı hizmetlerden mahrum kalmasına neden oluyor' açıklaması beni çok etkilemişti.

MHP kimliğinden, Akp kadrosuna geçmesinin çok eleştirileceğini bildiği halde neden bu teklife onay verdiğini, tırnak içerisindeki cümlesine bağlamak istiyorum, inşallah da öyledir.

Çünkü yaptığı bu hareket, hem AKP'lileri hem MHP'lileri çok kızdırdı. Yani bu hamle ile iki tarafa da yaranamadı, MHP tarafından ‘silindiği' ima edilen açıklamalar geldi. AKP tarafından ‘hint kumaşı' eleştirilerine maruz kaldı. İka'nın ise nedeni; Sor günlerinde Alaaddin başkanın yanında olması”

Alaaddin Yılmaz, arasının iyi olduğu İka'yı yeni ekibinde düşünmesi çok normal. Başkanın geçirdiği birkaç ameliyata İka bizzat katılmıştı. Yani ‘Beni Bolulu hekimlere emanet ediniz' ile özetleyemeyeceğimize göre, Alaattin başkan kendi güvendiği kişiler ile yola devam etmek istiyor. Öyle ki başarılı çalışmalarını gölgede bırakabilecek birçok yolsuzluk yaşandı Bolu Belediyesinde.

Hüseyin beyin de bu şekilde üst düzey yönetime geçme şansı var. Belkide Alaaddin Yılmaz'dan sonra ki başkan adayı kendisinin olabileceğini, Bolu Belediye Başkanlığa giden yolun buradan geçtiğini düşünüyor. Eğer hedefi buysa ve bu yolda aldığı kararı, kırdığı kitlelere anlatması lazım gelir. Belediye'nin, ‘gerçekten' hizmet için çalışacak, yönetici vasıflı idarecilerine ihtiyacı var.

Hafta içerisinde MHP'den adaylığı açıklanan Şükrü GÜLEZ'e çıktığı bu yolda başarılar dilerim. Zaten Belediyenin kadrosunda ‘mimar' her dönemde bulunabiliyor.