301 Soma'lı
Yaşanan felaketten dolayı demokratik tepki verilmesini saygıyla karşılıyoruz, provokasyoncu ve bir gün iş bırakanlara ise iki çift sözümüz var. Bir gün izin isteyen işçisine patronunun verdiği cevabı biliyorsunuzdur tekrar hatırlatalım;
‘Demek bu gün izin istiyorsun. Gel ne istediğine beraberce bir göz atalım:
Bir yıl 365 gün. Bir yılda 52 hafta var ve sen her hafta 2 gün izinli olduğuna göre geriye 261 gün kalıyor.
Her gün 16 saati işyeri dışında geçirdiğine göre ki bu 170 gün ediyor, geriye 91 gün kalıyor. Her gün 30 dakika kahve molası, yıllık 23 güne tekabül ediyor, böylece kaldı 68 gün. Yine her gün 1 saat yemek molası ile geçiyor, buda bir yıl içinde 45 gün eder. Geriye çalışacağın sadece 22 gün kalıyor.
Zaten her yıl 2 gün hastalık nedeniyle ise gelmiyorsun. Kaldı 20 gün.
Yılda 5 gün resmi tatiller nedeniyle gitti, kaldı sadece 15 gün.
Her senede 14 gün yıllık izin kullandığına göre geriye sadece 1 gün kalıyor.
Ve eğer ben seni o 1 günde izinli gönderirsem; Allah beni cezalandırır!!'
Daha düne kadar ağza alınmayacak küfürler ettikleri cemaate, bu gün sırf Tayyip düşmanlığından sebep maklube yemeye giden Gezi kalıntılarının olduğu ortamda, kamudan aldığı maaş ile kamunun işini hem de felaket günlerinde aksatanları da Allaha havale ediyoruz.
Kendilerini twiter de 140 vuruştan öteye ifade edemeyenler, fırsatı bulunca sayfalar dolusu basın açıklamasıyla tatmin oluyorlar (Engin Ardıç buna bir nevi Mastürbasyon diyor), basın açıklamalarını okumaya gerek yok, Tayyip düşmanlığı ile başlayıp hükümeti istifaya davet etmekle bitiyor, aralarda talep adı altında Emirler! sıralayarak.
Mesela ne istemişti Gezi kalkışmacıları, 3. Havaalanı yapılmayacak, 3. Köprü için temeli atılan ayaklar yıkılacak, bir miktar para artı Holosko karşılığında hükümet verilecek vs… Bizim Gezi kalıntısı sendikacı ne istemiş; Başta Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ile Enerji ve Sanayi Bakanı olmak üzere hükümet derhal istifa etmelidir. Yok biz size Sabri Reyiz i verelim, anlaşalım.
Arkadaş SES adına yaptığı açıklamada, kamu hastanelerinde yoğun çalışma koşullarına sitem edip yine hükümeti istifaya çağırmıştı ya, al işte çalıştığınız bir günü de Soma bahanesiyle izinli geçirdiniz, bundan sonra bir arkadaşımın facebook da paylaştığı gibi ‘bir daha işimden asla şikâyet etmeyeceğim', sizde şikâyet etmezsiniz artık.
301 Soma şehidi, bizim dualarla kalbimizde, kiminin fırsatında yaşayacak.