BOLUMUZDA YAŞANANLAR‏
Takdir etmek gerekir ki; Paşaköy mMahallesine aday olan Çıtırland Ticari işletmesinden Ramazan Mete'nin, muhtar maaşını 4 yıl boyunca noter kanalıyla, mahallesindeki okula hibe edeceğini söylemesi, bence en güzel seçim propagandasıydı. Anlamlı olduğu kadarda güzeldi.
Sonra bir muhtar adayının cingözlülüğü damgasını vurdu. Mahallesini kaybetmemek için adamları yada kendisi bilemem, kendisiyle beraber diğer adayın (muhtar adayları kartına) ne yapsa iyi. Üstüne gene kendi kartlarını koyar. Malum kişiler oy verecekte, başka aday yokki. 2 taraftada tek aday kartı. Alta ise diğer adayın ismi göze çarpacak. Kontrol edende yok. Nasıl bilsin ki… Şeytani taktiği. 2 taraftada kartlar var nasıl olsa. Sonra bir çay ocağındaki duvara asılı yazı dikkatime çekti. onu da sizlerle paylaşmak istedim. Kabalıktan yada çay isteme şeklinden bezmiş bir arkadaşımızın güzel bir uyarısı gibiydi algılanan.
Sonra dilenciler usandırdı, bezdirdi bizleri. Sonunda yanılmadım. Suriyeli dilencilerde çoğaldı. Esmer vatandaşlarımız zaten malum belirli aileler. Akıllarınca zabıtaları atlattıklarını, kandırdıklarını düşünen bir kesim. Duygu simsarlığı yapıp, şehirde arzu edilmeyen görüntüyü oluşturan bu insanlara, para vermesek, dilenmezler zaten. Bizler acıma duygusuyla hareket ettikçe bayram yapmaktalar buna inanın. Sonra her hizmet için, bir de bekçimi dikeceğiz bilmem ama hayvani duyguları devam eden insanlarımızda var ne yazık ki. Bank ve belediye katlı otoparkla, orta hamam altı yolunda yapılan çitlerin, kişiler, araçlar ve dikkatsizliklerle, zarar verilmesi gibi.
MUHTEŞEM BİR PROJE VE BEN BELEDİYE BAŞKANI OLSAM NE YAPARDIM..!!!‏
Eski mezbahanenin boşaltıldığını sanırım biliyorsunuz. Tarım İl Müdürlüğünün yanında olan ve mülkiyeti belediyeye ait bu tesisin olduğu alan, kent ya da arkeoloji müze sahası olarak kullanılamaz mı? Ve bunun yanı sıra, akil adamlar lafı gına getirdi, bir beyin takımı oluştursak ve desek ki, ya Bolu sevdalıları sevenler, paylaşanlar. İşte size odalar. Örneğin atıl durumdaki eski özel idare binası. Alın bilgisayar ve masa, donanım. Bolu için ne yapmak istiyorsanız, diyelim ki kitap mı yazmak istiyorsun, al yaz. Hazırla. Projen mi var, al, sun yeter ki yap. Uygun görülsün. Bir beyin takımı oluştursak, yeni gelenlere de örnek olsa, diğer şehirdekilerde bizleri örnek alsa, sizce ne olur?