Bolu Nehir Bebek Spa Merkezi

Çok sevecen ve ilgili bir işletme, aileler bebeklerini beklerken hoş sohbetle karşılaşıyor. Başarılı bir anne, kendi bebeği için araştırma yaparken bu sektörle karşılaşıp önce kendi çocuğu için gidip sonrasında Bolu’da olan bu eksikliği kapatmak istemiş. Eğitimlerini tamamlayıp, şirin bir konsept ile Bolu için başarı işler yapmak için hazır.

Avrupa’da oldukça popüler olan bebek spa, bebeklerin pek çok yönden gelişimine olumlu katkı sağlıyor. Nehir Bebek Spa merkezi sahibi Emine Alkan Gümüş, Bebeklerin fiziksel, bilimsel, sosyal ve duygusal gelişimine etkili olduğunu ve 0–36 ay arası tüm bebeklere hizmet verdiklerini söyledi.

Emine Alkan Gümüş Nehir bebek Spa’nın verdiği hizmetleri ve uygulamaların bebekler için önemini anlattı.

“MEB ONAYLI EĞİTİMİMDE MEVCUTTUR.”

“3 senedir Bolu’dayım. Daha öncesinde İstanbul’da yaşıyordum. Aslında estetisyenim fakat Bolu’ya geldikten sonra kendi standartlarıma göre bir yer bulamadığım için çalışmadım. Eczane sektöründe de çalıştım. Lojiktik mezunuyum. Aynı zamanda Uçan Halı Yıkama’nın sahibiyiz. 18 senelik bir firmadır. Kızım 4.5 aylıkken daha bebek sıpa merkezleri yeni çıkmıştı. İstanbul’a neredeyse her hafta giderim. Görünce bizde kızımızı götürelim dedik. Nasıl bir şeymiş bakalım araştıralım derken asıl bu işi yapan esas kişiyi bulduk. Kendisi İzmir’de bir bankacıymış. O da çocuğuyla vakit geçirememekten şikâyetçi olup böyle bir eğitim merkezini bulmuş. IAIM uluslararası bir dernek. Uluslararası Bebek Masaj Eğitimi Derneğidir. Kadın buradan eğitim almış ve bu iş yerini açmış. Bizde yapabileceğimizi düşündük. Kadını ve eğitim veren kişiyi bulduk. Eğitim için randevu oluşturarak kayıt yaptırdık. Bu iş yerinin geç açılmasının sebebi eğitimi alıp açmak istememdi. Sabah 9’dan akşam 6’ya kadar süren bir eğitimdi. Bu eğitimle uluslararası bebek masaj eğitmenliği belgesine sahip oldum. Tüm dünyada geçerliliği olan bir belgedir. Aynı zamanda MEB onaylı eğitimimde mevcuttur. Güzellik uzmanı olduğum için oradan da çocuk ve yetişkin masaj eğitimim var. Bu eğitimi yalnızca bebeklere özel bir eğitim almak için yaptım yoksa bu iş yerini açmak için diğer belgelerimde yeterli oluyordu. Eğitimi aldıktan sonra çalışmalara başlayarak yerimizi açtık.

“MASAJI BEBEKLERE EBEVEYNLERİNİN YAPMASINI SAĞLIYORUZ.”

Fizyoterapi ve floating hizmetimiz var. Havuzda öncelikle ilk 10 dakika durgun suda ardından jakuzilerimizi çalıştırıp 10 dakikada jakuzi çalışır vaziyette suda süreyi bebeğimizin tepkisine göre ayarlayıp ortalama yarım saat kadar bebeğimizin havuzda kalmasını sağlıyoruz. Suya direncini, suda kaslarının çalışmasını ve suya alışmasını sağlıyoruz. Biz bebeklere masaj yaparken dokunmuyoruz. Masajı bebeklere ebeveynlerinin yapmasını sağlıyoruz. Ben eğitimde de kullandığım maket bebeğimle masaj eğitimi gösteriyorum. Ebeveynde aynı şekilde bebeğine masajı uyguluyor. Hizmetimiz bu şekilde hem bebeğin mahremiyeti açısından hem de bir aşk yaşanacaksa bu ebeveyn ve bebek arasında olması gerekli. Bizim çalışmamız bu şekilde ve dünyada bebek spa merkezlerinde bu şekilde hizmet veriyor. Aynı zamanda annelerimiz ve babalarımızın katılabileceği haftada bir gün masaj eğitimi kursumuz var. Haftada bir gün 1, 1 buçuk saat kadar süren 5 hafta masaj eğitimimiz var. Bebekleriyle katılıyorlar. Bende kendi maket bebeğim üzerinde gösteriyorum ve ebeveynlere masaj eğitimi vermiş oluyoruz.

Bebeklere de soğuk sıkım yağlar ile masaj yapıyoruz. Kesinlikle kokulu aromalı yağlar ile masaj yapmıyoruz. Bende bu eğitimden sonra öğrendim. Eğitimlerde kokusuz, doğal yenilebilir yağlarla olması gerektiğini öğrendim. Gerçekten de mantıklı olan bu. Bebeklerin kendine has bir kokusu var. O bebek kokusunu kaybetmemiz gerekiyor. Bu sebeple kokuları olmayan yapılarla yapıyoruz ki bebeklerin o has kokusu kendilerine kalsın. Aynı zamanda bu yağlar yenilebilir. Bebeklerin sürekli elleri ağızlarında ve hareket halinde olduğu için yemesinde hiç sakınca olmayan yağlar. Bu sebeple eğitimde de bu yağlarla çalışıyoruz

“BEBEKLERLE İLGİLİ HEDİYELİK ÜRÜNLERİMİZ VAR.”

Aynı zamanda bebeklerle ilgili hediyelik ürünlerimiz ve ailelerimize ikramlıklarımız olacaktır. Burada ailelerin bebekleriyle güzel bir vakit geçirmelerini sağlıyoruz. Onların satışını sağlayacağız. Annelerimize el masajı jestimiz var. Yan odamızda bebek bakım ve emzirme odamız var.”dedi.

Güvenilir bir şekilde bebekleriniz ile verimli zaman geçirmek için sizleri bekliyor...