Lüks yaşantısıyla magazin gündeminden düşmeyen Dilan Polat ve Engin Polat çiftinin kara para aklayıp vergi kaçırdıkları iddia edilmiş, Polat ailesi hakkında "Resmi belgede sahtecilik, "Suç islemek amacıyla örgüt kurmak", "Suçtan kaynaklanan mal varlığı değerini aklama" ve "Vergi usul kanununu uygulamama" suçlarından İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca soruşturma başlatılmıştı. Bu kapsamda Dilan ve Engin Polat'ın da aralarında olduğu 14 şüpheli tutuklanmıştı.

POLATLARIN AVUKATLARINDAN TUTUKLULUĞA İTİRAZ GELMİŞTİ

Yaklaşık 10 gündür cezaevinde olan Polat ailesinin avukatları tutuklama kararından sonra harekete geçti.Geçtiğimiz cuma günü Polatların avukatları, İstanbul Anadolu Sulh Ceza Hakimliği'ne başvurarak tutukluluğa itiraz dilekçesi sundu.İstanbul Anadolu Sulh Ceza Hakimliği, Polat çiftinin avukatlarının tutukluluğa itiraz taleplerini değerlendirdi.

HAKİMLİKTAN TALEBE İTİRAZ

Hakimlik, avukatların bu talebini olumsuz yönde sonuçlandırarak talebin reddine karar verdi.Bunun üzerine dosya, talebim değerlendirilmesi adına İstanbul Anadolu Asliye Ceza Mahkemesi'ne gönderildi.

MAHKEME DE REDDETTİ

Polatların tutukluluk itirazını değerlendiren İstanbul Anadolu 44. Asliye Ceza Mahkemesi de kararı verdi.Mahkeme de hakimliğin ret kararının ardından Polatların itiraz talebini reddetti.Tarihler 1 Kasım 2023'ü gösterdiğinde İstanbul'da hareketli anlar yaşandı. Dilan Polat, eşi Engin Polat ve çalışanları kara para aklama operasyonu kapsamında gözaltına alındı.Polat çifti "Kara para aklama", "vergi kaçırma", "örgüt kurma" suçlamalarıyla tutuklanarak cezaevine atıldı. Dün ise sıcak bir gelişme yaşandı.

Fenomen Banu Parlak'ın güzellik merkezinin kurşunlanmasına ilişkin soruşturma kapsamında azmettirici oldukları öne sürülen Engin Polat, eşi Dilan Polat ve babası Sezgin Polat'ın ifadeleri alındı.

Yoğun güvenlik önlemleri altında Küçükçekmece Adalet Sarayı'na getirilen şüpheliler Engin PolatDilan Polat ve Sezgin Polat, "Kurşunlama olayıyla bir ilgimiz yok" açıklamasını yaptı.

Ancak Dilan Polat ve Engin Polat, silahlı saldırıya azmettirme suçundan bir kez daha tutuklandı.

Olayı yakından takip eden gazeteci Emrullah Erdinç ise tutuklama kararı sonrasında Dilan Polat'ın tepkisini anlattı.

Bolu Şehirler Arası Otobüs Terminali'nde yakalanmıştı Bolu Şehirler Arası Otobüs Terminali'nde yakalanmıştı

Karar sonucunda şok geçirdiği belirtilen Dilan Polat, eşi Engin Polat'a dönerek suçlu olmadıklarını vurguladı.

İddialara göre gözyaşlarına boğulan Polat, "Enginciğim bizim suçumuz yok. Bunları Allah'a havale ediyorum" diye bağırdı.

Dilan Polat gözaltı sürecinde de birçok kez ağlayıp bayılmıştı.

Cezaevindeki ilk gününde de fenalaşıp revire kaldırılmıştı…