İkinci elde son durum: İşte haziranda en çok satan 10 marka ve model İkinci elde son durum: İşte haziranda en çok satan 10 marka ve model

İlk olarak 2018 yılında başlanan emekliye bayram ikramiyesi ödemelerinin bu yılki ikincisi 10 Haziran’da emekli sandığından emekli memurların ödemeleriyle başladı. Bugün SSK’dan emeklilerinin ikramiyeleriyle devam edecek ödemelerde 3 bin TL hesaplara yatırıldı. SGK’dan emekli aylığı, şehit yakınları, gaziler ve diğer kişiler ile bunların hak sahiplerinin yararlandığı bayram ikramiyesi ödemeleri ATM’lerde yoğunluk yaşattı. Vatandaşların ATM’lerde oluşturduğu kuyruk dikkat çekti.

KUYRUĞA GİRDİLER

Bu yıl yapılan zam ile yüzde 50 artırılarak 3 bin TL’ye çıkartılan emeklilerin bayram ikramiyesi ödemelerinin bu yılki ikincisi geçtiğimiz günlerde başladı. 10 Haziran’da ödemelerinin ilk gerçekleştiği kişiler emekli sandığından emekli memurlar olurken; 11 Haziran’da Bağkur emeklilerinin ödemeleri gerçekleşti. Bugün ise SSK’dan emeklilerin ödemeleri gerçekleşecek. Bu yılki ilk ödemenin Ramazan Bayramı’nda gerçekleşmesinin ardından ikinci ödemeler için hesaplarını kontrol etmek isteyen emekliler ATM’lerde yoğunluk oluşturdu. Sıraya giren emekliler yaklaşık 20 dakikayı bulan bekleyişin ardından hesaplarını kontrol edip ikramiyelerini alabildi.

ATM’YE GELMEYE GEREK YOK

Öte yandan yapılan açıklamalarda emekli ikramiyesinin yatıp yatmadığına dair sorgulamanın e-devlet üzerinden yapılabileceği belirtildi. T.C. kimlik numarası ve şifreleri ile birlikte sisteme giriş yapan emeklilerin arama bölümüne “Emekliler için Bayram İkramiyesi ve Seyyanen Ödeme Sorgulama” yazarak sorgulama işlemi yapabileceği açıklanırken; ayrıca bu işlemlerin emeklilerin mobil bankacılık veya internet bankacılığı üzerinden de gerçekleştirebileceği aktarıldı.

MAAŞLAR AYNI GÜNÜNDE

Türkiye’de 16 milyonu bulan emeklilerin beklediği müjdeli bir haberlerden biri maaşlar ve ikramiyenin birlikte yatması yönünde oldu. Fakat maaş ödemelerinin bir kısmı bayrama, diğer kısmı da bayram sonrasına denk gelen emeklilere dair resmi bir karar çıkmadı. Maaş ödemeleri her zamanki gününde gerçekleşecek.

Kaynak: -Haber Merkezi-