Genç ve canlı bir cilde sahip olmak sizin elinizde. Cildi koruyan ve yaşlanma belirtileri ile savaşan doğal yağlarlar her zaman genç görünen bir cilde sahip olabilmeniz mümkün. Doğru doğal yağlar cilt bakımı sorunlarınızın çoğunu çözmeye yardımcı olabilir. Derin kırışıklıklar üzerinde etkili olan ve 1 damlası bile mucize özellikler taşıyan doğal yağları tek tek araştırdık.

İşte kırışık karşıtı bakım yapmak isteyenler için en etkili doğal yağlar...

AVOKADO YAĞI 

Avokado yağı, cildi dış etkenlere karşı güçlendirir ve korur. Özellikle güneş ışınlarının zararlı etkilerine karşı mücadele eder. İçerisine A ve K vitamini barındıran avokado yağı, antioksidanlar açısından zengindir.

Avokado yağı, cildi her zaman canlı tutar. K vitamini sayesinde cildin elastikiyetini artırır. Böylece avokado yağı, yaşlanma belirtileriyle mücadelede, sıkı, genç, pürüzsüz, parlak bir cildi teşvik etmede faydalıdır.  

HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI 

Cilt her zaman neme ihtiyaç duyar. Hindistan cevizi yağı da cildin nem ihtiyacını karşılar ve nemi ciltte hapseder. Hindistan cevizi yağı ciltteki iltihabı ve tahrişi yatıştırır. Vücudun doğal kolajen üretimini artırarak kırışıklıkları ve ince çizgileri etkili bir şekilde azaltır.

Hindistan cevizi yağı özellikle kuru ciltler üzerinde çok etkilidir. Hindistan cevizi yağı ciltte meydana gelen kuruluk, kaşıntı, kızarıklık ve tahriş sorununu ortadan kaldırır. KUŞBURNU YAĞI 

Kuşburnu yağı içerisindeki bileşenler sayesinde kırışıklıkları, ince çizgileri, koyu lekeleri ve hiperpigmentasyonu azaltır. Kuşburnu yağı içerisinde bol miktarda A vitamini barındırır. A Vitamini, beta-karoten ve likopen nedeniyle yaşlanmayı geciktiren en iyi uçucu yağı olarak kabul edilir.

Kuşburnu yağı kolajen üretimini destekler. Cildi nemlendirir. Olgın ciltlerin her zaman genç ve canlı görünmesine destek olur.

TATLI BADEM YAĞI 

Tatlı badem yağı, düzenli kullanıldığında kırışıklıkları ve ince çizgileri gözle görülür bir şekilde azaltır. Yüksek düzeyde A Vitamini ve Omega-3 yağları gibi esansiyel yağ asitleri cildinizi güneşin zararlarından korur.

Tatlı badem yağını tüm cilt tipleri kullanabilir. Özellikle hassas ve kuru bir cilt tipiniz varsa tatlı badem yağı cilt bakımı için size çok faydalı olabilir.  

ARGAN YAĞI 

Argan yağı cilt için doğal bir nemlendirici görevi görür. Argan yağı ile cildinizin her zaman canlı, parlak ve pürüzsüz görünmesini sağlayabilirsiniz. Argan yağı, Omega-3, 6 ve 9 gibi yağ asitlerinin güç merkezi olarak kabul edilir. Bu yağ asitleri cildin bariyer fonksiyonunu iyileştirir, kuruluğu önler.

Argan yağı, ciltteki yaşlanma belirtilerini en aza indirir. Argan yağı özellikle cildinde sarkma meydana gelenler için harikalar yaratır. Tüm cilt tipleri için faydalı olan arga yağı, düzenli kullanımda tüm kırışıklıkları açar.

ÜZÜM ÇEKİRDEĞİ YAĞI 

Üzüm çekirdeği yağı, antioksidan ve antienflamatuar özellikleri ile cilde sayısız fayda sağlar. Üzüm çekirdeği yağı cildi yumuşatır ve esnek bir hale getirir. Cildi parlak tutar ve her zaman aydınlık gösterir. 

Üzüm çekirdeği yağ E vitamini açısında çok zengin olan bir yağdır. Bu sebeple cildi besler ve cildin elastikiyetini artırır. Böyle cildinizin sıkılaşır ve yaşlanma belirtileri ortadan kalkar. Üzüm çekirdeği yağı koyu lekelere karşı da çok etkilidir. Üzüm çekirdeği yağı kırışıklıkları, ince çizgileri ve lekeleri tedavi ettiği için en etkili yaşlanma karşıtı doğal yağ olarak kabul edilir.

JOJOBA YAĞI 

Jojoba yağı cildin dokusunu iyileştirir ve cilt bariyerini güçlendirir. Jojoba yağı ile cildinizi dış etkenlere karşı daha güçlü hale getirebilirsiniz.

Jojoba yağı cildin yağ dengesini düzenler. Gözenekleri açar ve sivilce oluşumunun önüne geçer. Jojoba yağının düzenli kullanımı cildi sıkılaştırır, sıkılaştırır ve yaşlanma belirtilerini yok etmek için cildi dolgunlaştırır.

YAŞLANMA KARŞITI DOĞAL YAĞLAR NASIL KULLANILIR? 

Yaşlanma karşıtı doğal yağları cildinize doğru uygulamanız büyük önem taşır. Doğal yağları doğruda uygulayabileceğiniz gibi başka yağlarla karıştırarak maske olarak da uygulayabilirsiniz.

Cildinizi temizledikten ve nemlendirdikten sonra 1 damla yağı, cildinize masaj yaparak uygulayabilirsiniz.

Normal nemlendiricinize veya fondöteninize birkaç damla doğal yağ ekleyebilirsiniz. Badem yağı veya jojoba yağı gibi doğal yağları makyaj temizleyici olarak kullanabilirsiniz.

Cildinizdeki ölü derilerden kurtulmak ve hücrelerinizi yenilemek için peelinginize birkaç damla doğal yağlardan ekleyebilirsiniz.