HABER: FARUK ÇİDEM

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, geçtiğimiz gün yaptığı basın toplantısında CHP’ye oy vermeyecek olan seçmenleri MHP’nin 1. Sıra adayı İsmail Akgül’e oy vermesini istedi. Özcan, “İsmail kardeşim iyi bir ritim tutturdu. Siyaseti bilen birisi olarak söylüyorum. Bize oy vermeyecekseniz gidin onlara verin” dedi.

Özcan’ın açıklamasının ardından CHP’nin ittifak ortağı İYİ Parti’de Başkan Özcan’a tepkiler arka arkaya geldi. SEÇİM 2023 programında Faruk Çidem’in sorusu üzerine konuşan Burhan Aktaş, açıklama sonrasında şoka uğradıklarını ifade etti.

“TALİHSİZ BİR AÇIKLAMA”

Aktaş, “Talihsiz bir açıklama olarak görüyorum. Dinledikten sonra bizi de şoka uğrattı. Tanju bey ittifak ortağı partinin belediye başkanı değil. Haziran’a kadar bağımsız duruyor. Orada Tanju beyden beklenen, her zaman zekasıyla övünen bir belediye başkanı olarak polemiğe fırsat vermeyecek bir cevap verseymiş daha iyi olurmuş. Kendisiyle görüştüğümüzde söylediklerinden pişman olduğunu gördük. Bununla ilgili de bir düzeltme açıklaması yapacaktır. Bizi kendisi çağırdı ve görüştük. Mantıklı bir açıklamasını yapacaktır” dedi.

“DAHA BÜYÜK TABANA ZARAR VERİRSİNİZ”

Özcan’ın açıklamasının MHP’li seçmenden yerel seçimlerde oy alma düşüncesine karşı konuşan Aktaş, “Bir tabanı düşünerek açıklama yapıyorsanız başka bir zemini kaybedersiniz. Daha büyük bir zemine zarar vermiş olur. Çok da sağlıklı bir sonuç olmaz diye düşünüyorum. Arkadaşlarımız da tepki gösterdi. Onların tepkilerine mantıklı bir şekilde cevap vererek aza indirdik. Karşılık vermedik. Sadece onların serzenişleri bizim kendi whatsapp grubumuzda kaldı. Sosyal medyadan kimsenin paylaşım yapmasına fırsat vermedik. Kaosu büyütmenin mantığı yok. Bu da akıllıca bir davranış” diye konuştu.

“EN BÜYÜK PROJEM BOLUSPOR” “EN BÜYÜK PROJEM BOLUSPOR”

“YEREL SEÇİME KENDİ ADAYIMIZLA GİRECEĞİZ”

Başkan Burhan Aktaş, 2024 yılında yapılacak yerel seçimlere kendi adayıyla hazırlanacaklarını belirterek, “Yerel seçimlere yönelik 2 türlü çalışmamız var. Birincisi, biz bu seçimden mutlak zaferle çıkmayı planlıyoruz. Eğer bunu başarırsak yerel seçimlere daha güçlü gireceğimizi düşünüyoruz. Zaten siyasetin özünde iktidara yakın insanlar belediye başkanı olursa hizmet geleceği anlayışı var. Yine vatandaşın bu şekilde teveccüh göstereceğine inanıyorum. Meclise milletvekili gönderirsek iktidar olmuş olacağımızı düşünüyorum. Yerel seçime daha güçlü gireceğiz. Belediye başkan adayı çıkarmayı düşünüyoruz. Bir hedef olmadan hiçbir yere varamazsınız. Bizim de buna göre çalışmalarımız var. Hedeflerimiz var. İYİ Parti kendi adayıyla yerel seçime hazırlanacak” ifadelerini kullandı.