14 Mayıs tarihinde yapılacak olası Genel Seçimler öncesinde CHP’den Milletvekili Aday Adayı olabilecek isimler arasında üzerinde en çok tartışılan ve ismi ön plana çıkan Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Asuman Şentürk Tekin, Bolu Belediyesi Şubat ayı 1’nci oturumunda yaptığı konuşmada, milletvekili Aday Adayı olacağını söyledi.

Mecliste, Bolu Orman Bölge Müdürlüğü bünyesinde bulunan orman parklarının işletmeciliğinin kiralanması ihalelerine girilmesi için Bolu Belediyesi adına teklif vermeye, fiyat arttırmaya, sözleşme imzalamaya ve gerekli her türlü iş ve işlemlerin yapılması için Belediye Başkan Yardımcısı Sedat Gülener’e yetki verilmesi konusu görüşülerek, karar bağlandı.

Bu yetkinin Başkan Yardımcısı Asuman Şentürk Tekin’de olduğunu fakat kendisinin yetkinin devrini istediğini söyleyen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, konu hakkında Başkan Yardımcısı Tekin’den Meclis Üyelerine bilgi vermesini istedi.

“SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN SAĞLIKLI ORMANLAR, TEMİZ SU” “SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN SAĞLIKLI ORMANLAR, TEMİZ SU”

Bunu üzerine Meclis kürsüsünden açıklama yapan Başkan Yardımcısı Asuman Şentürk Tekin; “Daha önce de ifade ettiğim gibi ileride Milletvekili Aday Adayı olmak gibi bir düşüncem var bolupostası.com sitesinden çalıntı haber. Böyle bir süreçte de Belediyenin işlerinin aksamaması için bendeki yetkinin devrinin daha uygun olacağını düşündüm” diye konuştu.

Yetkilendirme teklifi oy çokluğu ile kabul edilirken, Bolu Belediyesi Başkan Yardımcısı Asuman Şentürk Tekin de resmen Milletvekili Aday Adaylığını da ilan etmiş oldu.