14 Mayıs’ta yapılacak olan seçimler öncesi İYİ Parti’nin Bolu’da milletvekili aday adayları netleşmeye başladı. Mine Ebru Şentürk İYİ Parti Bolu Milletvekili Aday Adaylığını İYİ Parti Bolu İl Başkanlığı’nda düzenlenen toplantıda duyurdu. İl Başkanı Burhan Aktaş, Merkez İlçe Başkanı Murat Güler, Kadın Politikaları Başkanı Fatma Sakarya, İl Gençlik Kolları Başkanı Sefa Yaman ve partililerin katıldığı toplantıda Şentürk, basın mensuplarına açıklamada bulundu.

Konuşmasına yakın zamanda meydana gelen depremleri hatırlatarak başlayan Öztürk, “Ülkemizi yasa boğan deprem felaketinde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Bolu’da birkaç gün önce meydana gelen sarsıntılar nedeniyle de 99 depremini burada yaşamış biri olarak herkese geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Allah bir daha ülkemize böyle felaketler yaşatmasın inşallah.” dedi.

ÖZGEÇMİŞİNDEN BAHSETTİ

Mine Ebru Şentürk, konuşmasını özgeçmişinden kısa notlar vererek sürdürdü. Şentürk, “İlk, orta ve lise eğitimlerimi Isparta ve Bolu’da, lisans eğitimimi ise Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde tamamladım. Evliyim ve bir kızım var. Kızım İdil mimar ve Viyana’da yaşıyor. Eşim ise Ankara’da serbest avukat olarak çalışıyor. Çalışma hayatıma başladıktan bir süre sonra evlenerek Bolu’dan Ankara’ya tayin oldum. Türk Telekom’un değişik kademelerinde çalıştıktan sonra genel müdürlükten uzman kadrosu ile emekli oldum. Her ne kadar memleketimiz Isparta olsa da babam Güngör Yiğit, 40 yıllık memuriyetinin büyük kısmında Bolu’da, PTT Bakım Müdürü olarak görev yapmıştır. Bu nedenle, çocukluk ve gençliğimin önemli bir bölümü Bolu’da geçmiştir. 4 kardeşimin doğum yeri de Bolu’dur. Çocukluğum ve gençliğim, babamın aktif siyasi hayatı nedeniyle siyasetle iç içe, milli ve manevi değerlerimiz için fikirlerin üretildiği, tartışıldığı ve bu yolda her türlü fedakârlığın yapıldığı bir ailede ve ortamda geçmiştir. Aktif olarak siyasete başladıktan sonra, Ankara İl Başkanlığı Kadın Politikaları Komisyonu ve İyilik Evi’nde, görev yaptım. Halen çalışmalarıma, Genel Merkez Sosyal Politikalar Başkanlığı, Şehit Aileleri Gaziler ve Dezavantajlılar Komisyonunda devam ediyorum. Ayrıca Etimesgut İlçe Delegesiyim.” Diye konuştu.

“TÜRK KADINI YÜKSELECEK, TÜRKİYE BÜYÜYECEK”

TBMM’DE Bolu’yu en iyi şekilde temsil etmek adına bir yola çıktığına vurgu yapan Şentürk, “Son olarak belirtmek isterim ki, Cumhuriyetimizin 100. yılında güneşin doğuşunu hem Bolu’muz hem de ülkemiz için birlikte karşılayalım. Liyakatli insanların işbaşında olduğu, şeffaf ve milletine hesap veren anlayışın hâkim olacağı bir yönetim için, ben de adayım. Türk kadını yükselecek, Türkiye güçlenecek. Hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

Şentürk, konuşmasının ardından parti temsilcileriyle fotoğraf çektirdi.