Türkiye Büyük Millet Meclisi, seçim tatiline girdi. AK Parti Bolu Milletvekili Arzu Aydın, meclis tatiline rağmen “6 yaşındaki kız çocuğunun evlendirilmesi ve cinsel istismara uğramasına ilişkin” TBMM’de kurulan Meclis Araştırması Komisyonunda görev almaya devam edecek.

6 yaşındaki bir kız çocuğunun ‘evlilik’ adı altında ‘cinsel istismara’ maruz bırakılması olayının araştırılarak benzer olayların yaşanmaması ve her türlü çocuk istismarının önlenmesi için alınması gereken tedbirlerin belirlenmesi amacıyla TBMM’de Meclis Araştırması komisyonu kurulmuştu.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin seçim tatili kararının ardından, Resmi Gazete’de yayımlanan 1366 ve 1367 sayılı kararlara göre AK Parti Bolu Milletvekili Arzu Aydın, 6 yaşındaki kız çocuğunun evlendirilmesi ve cinsel istismara uğramasına ilişkin kurulan komisyonda çalışacak.

Resmi Gazete’de yayımlanan kararda, Altı Yaşındaki Bir Kız Çocuğunun Evlilik Adı Altında Cinsel İstismara Maruz Bırakılması Olayının Yaşanmaması ve Her Türlü Çocuk İstismarının Önlenmesi İçin Alınması Gereken Tedbirlerin Belirlenmesi Amacıyla Kurulan Meclis Araştırması Komisyonunun, Türkiye Büyük Millet Meclisinin tatilde ve ara vermede bulunduğu sürede çalışabilmesi ve görev süresinin 12.04.2023 tarihinden itibaren 1 ay uzatıldığı bilgisi yer aldı.

ALPAĞUT MUHTARI CEM EVİNE İTİRAZ ETTİ ALPAĞUT MUHTARI CEM EVİNE İTİRAZ ETTİ

BAŞKANVEKİLİ OLMUŞTU

2023 Ocak ayında, Resmi Gazete’de yayımlanan kararla söz konusu komisyonun üyeleri belirlenmiş, 19 üyeden oluşan komisyonda AK Parti Bolu Milletvekili Arzu Aydın da önemli bir görev alarak Başkanvekili olmuştu.

HABER:Mümin Sefa GÜNAY