HABER: FARUK ÇİDEM

Kahramanmaraş’ta yaşanan ve 10 ili etkileyen depremlerin ardından Bolu’da binlerce vatandaşın yardımları tırlarla deprem bölgesine gönderilirken yapılan çalışmaları ve eksikleri duyurmak için bütün imkanlarını kullanan Bolu’da çalışan gazeteciler Türkiye’nin ilk “Deprem Özel Canlı Yayını”nı gerçekleştirdi. Yardımların kesilmemesi ve duyarlılığın devam etmesi için gönüllü olarak bir araya gelen gazeteciler 17 Temmuz Spor Salonu’na kurulan canlı yayın merkeziyle depremzedeler için tek yürek olan Bolu’nun sesi oldular.

“BU BİR VEDA DEĞİL YENİ BAŞLANGIÇLARA BİR BESMELEDİR” “BU BİR VEDA DEĞİL YENİ BAŞLANGIÇLARA BİR BESMELEDİR”

Yaklaşık 30 gönüllü gazetecinin 3 saat boyunca kentin farklı noktalarından gerçekleştirdikleri canlı yayınlarda deprem bölgesinde olan milletvekilleri, oda, dernek, sivil toplum kuruluşu başkanları, futbolcular, taraftar grubu liderleri, kulüp başkanları, teknik direktörler deprem bölgesinde yaşananları ve yapılan yardımları anlattı.

Deprem bölgesinden Bolu’ya getirilen depremzedelerin yaşadıklarını anlattığı programda duygu dolu anlar yaşanırken, Hatay’da bulunan Hızır İlyas Yıldırım’ın çektiği görüntüler depremin yıkıcı etkisini gözler önüne serdi.

Gazete ve internet haber sitelerinin sosyal medya hesaplarından canlı olarak yayınlanan programa gelen yüzlerce yorumda vatandaşlar da yardımların devam etmesi için çağrıda bulundu.

yayın5

yayın6

yayın3

yayın4

yayın