Gerede Belediye Başkanlığı tarafından Demirciler Mahallesi Riskli Alan Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında fay hattı ve fay hattının kuzeyinde kalan taşınmazların yıkımına İihaleyi alan firma tarafından başlandı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından hak sahiplerine verilen sürenin sona ermesi sonrası yıkım işlemleri start aldı. Alanda bulunan yaklaşık 130 adet yapının yıkım ihalesi 18 Ocak 2023 tarihinde yapılmıştı. İtiraz ve hakkediş süresinin sona ermesinin ardından ihaleyi kazanan firma yıkım sürecini başlatarak, ilk yıkımlar için start verdi.

TAŞINMAZLARIN YAPIMI İÇİN 3 MART İŞARET EDİLDİ

GEREDE’YE 150 KİŞİNİN İSTİHDAM EDECEĞİ 200 MİLYONLUK YATIRIM GEREDE’YE 150 KİŞİNİN İSTİHDAM EDECEĞİ 200 MİLYONLUK YATIRIM

Demirciler mahallesi riskli alan kentsel dönüşüm projesi fay hattı ve fay hattının kuzeyinde bulunan taşınmazların yapım ihale tarihi de belirlendi. Gerede Belediyesinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Bilindiği üzere Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının Belediyemize vermiş olduğu yetkiye istinaden,  Belediyemizce Demirciler Mahallesi Riskli Alan Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında, fay hattı ve fay hattının kuzeyinde bulunan taşınmazların yıkımına yönelik, alanda bulunan yaklaşık 130 adet yapının yıkımı için 18.01.2023 tarihinde yıkım işi ihalesi yapılmıştı. İhale sürecinin tamamlanmasının akabinde acilen yıkım çalışmalarına başlandı. Yıkım süreci başlarken, İlçemiz açısından büyük önem arz eden konuya ilişkin Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve Toki tarafından, Demirciler Mahallesi Riskli Alan Kentsel Dönüşüm Projesi fay hattı ve fay hattının kuzeyinde bulunan taşınmazların yapım ihale tarihi 3 Mart 2023 olarak belirlenerek önemli bir karara daha imza atılmış oldu. Yıkım çalışmaları bittikten sonra hemen yapım çalışmalarına başlanılabilecek. İlçemize hayırlı olmasını temenni ediyorum.”