HABER: FARUK ÇİDEM

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Cumhuriyet Halk Partisi’nin 38’inci Olağan Kongresi’nde kendisini partiden ihraç eden Kemal Kılıçdaroğlu’na karşı değişimcilerin adayı Özgür Özel’in kazanmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

“BENİ ELEŞTİRENLER BİR KAZ DAHA DÜŞÜNSÜN”

Kemal Kılıçdaroğlu’nun koltuk sevdalısı olduğunu ifade eden Özcan, “Bu olağan kongreydi. Tabi benim uzun yıllardır savunduğum bir şey vardı. Artık Kemal beyin bırakma vakti geldi, Kemal beyin gitme vakti geldi. Hatta bununla ilgili yürüyüş bile yapmıştım Ankara’ya kadar 10 gün süren. Sonuç itibariyle delege şunu gösterdi, delege benim gibi düşünüyormuş. Artık Kemal beyin Genel Başkanlık süresi dolmuş, ayrılması gerekiyor dediler. Ve demokratik bir seçimle Cumhuriyet Halk Partisi koltuğundan inen ilk Genel Başkan oldu. Üzüldüğüm şu oldu, kendine yakışır bir şekilde ayrılmadı. Zaten ilk gece seçimden sonra bırakmalıydı. Hadi onu yapmadı ilk turdan sonra gelip rakibinin elini kaldırıp alkışlarla salondan ayrılmalıydı. Onu da yapmadı. Beni koltuk attı diye eleştirenlere şunu söylüyorum bir kez daha düşünün bakalım haklı mıymışım değil miymişim? Koltuk sevdası mıymış değil miymiş?” dedi.

“ADAMI REZİL RÜSVA ETTİLER”

Kılıçdaroğlu’nun kongrede hançerlendiğini ifade eden konuşmasıyla ilgili olarak Tanju Özcan, “Dışarıdan kim nasıl hançerledi ben onu bilmem ama içeriden kendisini hançerleyenler ilk tur sonunda yeniden hançerlediler. Adamı rezil rüsva ettiler. CHP’de böyle bir şey olmaz. Kaybedince rakibin elini kaldırıp gitmek gerekiyor. Kendisini hançerleyenlerin kimler olduğunu şu an evinde otururken daha iyi gözlemliyordur artık. Dışarıdan kimi kastediyor bilmiyorum” ifadelerini kullandı.

“MEMNUNİYETLE DİLEKÇEMİ VERİRİM”

CHP’ye geri dönüşüyle ilgili konuşan Özcan, “Parti meclisi bu konuda yetkili. Oluşacak parti meclisinde böyle bir irade olduğunu görüyorum ve biliyorum. Benim de zaten Cumhuriyet Halk Partisi’ne dönmem için ‘’Kılıçdaroğlu koltukta otururken ben Cumhuriyet Halk Partisi’ne dönmem’’ diye söylüyordum. Benim için de artık o gerekçe ortadan kalktı. Davet gelirse, “Buyur baba evine geri dön’’ denirse memnuniyetle dilekçemi veririm” diye konuştu.

AK Parti’de demokrasi şöleni AK Parti’de demokrasi şöleni