Sosyal medya fenomeni Mika Can Raun saldırıya uğradı! 'Öldüresiye dövüldüm' Sosyal medya fenomeni Mika Can Raun saldırıya uğradı! 'Öldüresiye dövüldüm'

Son günlerde sıkça gündeme gelen öğrenci ölümlerine bir yenisi daha eklendi. Son 15 günde öğrenci yurtlarından gelen intihar ve cansız bedeni bulundu haberleri daha gündemdeki sıcaklığını korurken, bu kez de Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencisi Furkan Akardere'nin intihar haberi duyuldu.Yıldız Teknik Üniversitesi'nde, bir öğrencinin yaşamını sonlandırdığı üzücü olay, üniversite camiasını derinden sarstı. Furkan Akardere adlı genç öğrencinin cansız bedeni, kampüs içerisinde arkadaşları tarafından bulundu. Üniversite yönetimi ve emniyet güçleri olayla ilgili soruşturma başlattı.Yıldız Teknik Üniversitesi'ne bağlı Davutpaşa Kampüsü'nde, bir makine mühendisliği öğrencisi olan Furkan Akardere'nin hayatını kaybetmesi üniversiteyi ve öğrenci camiasını yasa boğdu. Genç öğrencinin bedeni, arkadaşları tarafından kampüs alanında bulundu. Olayın ardından, üniversite yetkilileri ve emniyet güçleri tarafından derhal soruşturma başlatıldı.Yıldız Teknik Üniversitesi resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklama ile üzücü olay ne yazık ki doğrulandı. "Bugün sabah saatlerinde Üniversitemizde yaşanan elim hadise karşısında derin bir üzüntü içerisindeyiz." şeklinde yapılan açıklamada, olayla ilgili soruşturma başlatıldığı bildirildi.

Yıldız Teknik Üniversitesi'nin Furkan Akardere'nin intiharı ile alakalı açıklaması şu şekilde;

"Kamuoyuna Duyuru

Bugün sabah saatlerinde Üniversitemizde yaşanan elim hadise karşısında derin bir üzüntü içerisindeyiz.

Savcılık ve emniyet güçleri tarafından titizlikle yürütülen inceleme ve bulgular sonucunda, Üniversitemiz öğrencilerinden Furkan Akardere’nin yaşamına son verdiği tespit edilmiştir.

Öğrencimizin ailesi başta olmak üzere arkadaşlarına ve tüm YTÜ Ailesi’ne başsağlığı ve sabırlar dileriz.

Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarız.

Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörlüğü"

Furkan Akardere Neden İntihar Etti?

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümü öğrencisi Furkan Akardere'nin neden intihar ettiğine dair resmi bir açıklama yapılmadı.

Henüz 1. sınıf öğrencisi olan hayatının baharındaki gencin ölümü ile ilgili başlatılan soruşturma neticesinde, intihar nedeni de ortaya çıkacak.

Haber Merkezi 

Editör: Berfin MUTLU