‘Filistinli Kardeşlerimizin Yanındayız’ sloganıyla, Behiye Baysal İlkokulu bahçesinde ‘Gazze’ye Destek Kermesi’ gerçekleştirildi. Kermese Bolu Milli Eğitim Şube Müdürlerinden Ahmet Değirmenci ve Fatih Fedaker ve Bolu’daki değişik düzeydeki 20 okul müdürü de kermese katılım gösterdi.

DUYGULU BİR PROGRAM.
Program, saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasıyla başladı. Okul Müdürü Mehmet Can, günün anlam ve önemini belirten konuşmasında, “Okulumuzda Okul Aile Birliğimiz, öğretmenlerimiz ile birlikte karar vererek, bu kermesi hep beraber yapmaya, elde edilecek geliri de Gazze’ye hediye etmeye karar verdik. Karar bütün velilerce de destek buldu. Bu gün, Gazze’de yaşananları üzülerek izliyoruz. Biliyoruz ki oradaki saldırgan teröristlerin esas hedeflerin başında bizim ülkemizde var. Bizler bu katliamın durması için tarafımızı netleştirdik” dedi.

Gazze konulu sinevizyon görüntüleri izleyen misafirler ve velileri aşırı duygulandırdı. Gazze’nin işgali fotoğraf sergisi gezildi
Emine Hatun Işıtan ve Hayrinisa Yüzücü ve Nilay Su Durmuş isimli öğrenciler Gazze ile ilgili şiirlerini okudu. Okul Müdür Yardımcısı Eda Akdaş’ın öğrencileri ile hazırladığı ‘Diren Filistin’ adlı gösteri katılımcılardan destek, beğeni  ve alkış aldı.
Okul Bahçesinde düzenlenen kermese, veliler ve misafirler çok büyük ilgi gösterdi.

Bolu'da yola savrulan büyükbaş hayvanlar ulaşımı felç etti Bolu'da yola savrulan büyükbaş hayvanlar ulaşımı felç etti

Muhabir: SİNEM ALTUNAY