“TANIDIĞIMIN İŞE ALINMASI DAHİLİM OLDUĞU ANLAMINA GELMEZ” “TANIDIĞIMIN İŞE ALINMASI DAHİLİM OLDUĞU ANLAMINA GELMEZ”

HABER:Berfin MUTLU

Siyasi hayatıyla ulusal basında da çokça yer alan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Göksu Öngören Özgür’ün sunduğu ‘Ne oluyor’ isimli programa katılarak kendisine yöneltilen soruları yanıtladı.

Chp’den kesin ihraç edilen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın bağımsız aday mı yoksa bir parti çatısı altında mı siyasete devam edeceği merak konusu oldu. Başkan Özcan, programda da siyasi kariyeri hakkında şu açıklamalarda bulundu;

“Açık olarak söylüyorum, şuanda Bolu’da seçimlere bağımsız olarak girmek istiyorum. Bu benim kişisel iradem ama siyaset değişkenlik gösteriyor. Burada ben halkla birlikte siyaset yapmış bir insan olarak önümüzdeki günlerde en az iki tane anket yaptıracağım. Bolulular benim seçime bağımsız girmemi mi istiyor, bir parti çatısı altında girmemi mi istiyor bunu soracağım.  Şu var benim AK Parti’de siyaset yapmayacağım kesin. MHP’de siyaset yapmayacağım kesin. Bir de kesin olan terör örgütünün iş birlikçisi, sözcüsü HDP ile işim zaten olmaz.”

Seçimlere bağımsız olarak girmek istediğini belirten Özcan, aynı zamanda İYİ Parti’ye de kapıları kapatmadı. Özcan, “İYİ Parti ile Sayın Akşener’le birçok konuda görüşlerimiz örtüşüyor zaten. Bağımsız olarak girmek istiyorum ama diyorum ki bunu halka soracağım” şeklinde konuştu.