Doktor doktor gezip fiziksel ya da ruhsal hiçbir hastalığa ulaşamıyorsanız belkide sorununuz vücudunuza aldığınız metallerden kaynaklanıyordur. Son zamanlarda teknoloji çağıyla popülerleşen bir ortamda her şeyi yeme, içme ve sınırını aşma gibi sorunlar türedi. Her bulduğumuz yiyeceği yemek normal bir durum haline geldi. Halbuki, yemek yediğimiz tencereler hatta soluduğumuz havayla bile ağır metallere maruz kalıyoruz. Ağır metal zehirlenmesi bu kadar yakınken yediğimiz şeylere tereddütle yaklaşmakta fayda var.

 

Ağır metal vücuda nasıl girer?

Yediğimiz fast food ürünler, o ürünlerin saklı olduğu plastikler, alüminyum folyolar, çocuklarımıza masum gözüyle bakıp giydirdiğimiz plastik kabartmalı kıyafetler, midyeler, tek kullanım plastikler, bazı aşılar, teflon tavalar ve egzoz dumanları hayatımıza ağır metal zehirlenmesi olarak giriyorlar. Bu sayılanlarla temas etmeniz bile eser miktarda vücudunuza metal girmesine sebebiyet veriyor. Kaçımız bunlardan uzak yaşayabiliyor?

Spirulina nedir? Spirulinanın faydaları nelerdir?

Tamamen ağır metallerden uzaklaşmak zamanımızda mümkün değil. Fakat dikkat edilebilir ya da arınmak için çaba sarf edilebilir. Bunun içinse; 1 hafta spirulina tüketebilir ya da yeşil bitki detoksuuygulayabilirsiniz.

SPİRULİNA NE İŞE YARAR?

Spirulina beslenmede kullanılan mavi-yeşil bir alg türüdür. Aslında en popüler takviyeler arasında diyebiliriz. Bizler spirulina adını son zamanlarda duymaya başlasak da aslında kendisi ilk yaşam formlarından biridir. Aztekler zamanında yiyecek olarak kullanılmaya başlandığına dair araştırma sonuçları vardır. Hatta tedavi edici olarak birçok hastalık için kullanılmıştır. Zengin bir besin içeriğine sahip olması spirulinanın hastalık sorunlarına karşı kullanılmasına imkân vermiştir.

ANEMİ VE DEMİR EKSİKLİĞİ

Araştırmalara göre anemi yaşayan ve düzenli olarak spirulina kullanan kişilerde kısa süre içerisinde bu sorunun ortadan kalktığı gözlenmiştir. Tabi bu noktada anemi gibi rahatsızlıkların birçok sebepten kaynaklanabileceğini (genetik faktörler, beslenme, kanamalı hastalıklar gibi) unutmamak gerekir. Bu yüzden böyle durumlarda ilk olarak doktora danışmanızda fayda vardır. Ayrıca spirulina demir yönünden zengin bir gıda olduğu için demir eksikliği çeken kişiler için iyi bir demir kaynağıdır.

GÜÇ VE ENERJİ KAYNAĞI

Mucize gibi, oruçtan 8 saat sonra ortaya çıkıyor! Mucize gibi, oruçtan 8 saat sonra ortaya çıkıyor!

 Sirulina gibi antioksidan oranı yüksek gıdalar fiziksel olarak aktif olan bireylerde (genellikle sporcularda) oksidatif hasarı azaltmakta ve kaslara destek olmaktadır. Yapılan çalışmalarda spirulinanın dayanıklılığı arttırdığı ve insanların yorulması için geçen süreyi önemli ölçüde uzattığı tespit edilmiştir.