HABER: FARUK ÇİDEM

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 2. Sıra milletvekili adayı olan Burak Cop, seçim çalışmaları kapsamında vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor. Cop’un Yunus Emre Sitesi’nde yaşayan vatandaşlara yaptığı ziyarette AİBÜ'de Fizik Bölümü'nde doktora öğrencisi olan Ozan Yılmaz ve ailesi vekil adayına evlerinin kapısını açtı.

Ozan Yılmaz ve ailesiyle bir süre sohbet eden Burak Cop, ülkesine hizmet etmek isteyen bilim adamlarının Millet İttifakı iktidarında hak ettikleri değeri göreceklerini söyledi.

ÜNİVERSİTEMİZİN HALİ İÇLER ACISI EY BOLULULAR

ÖZCAN’DAN KILIÇDAROĞLU’NA İSTİFA ÇAĞRISI ÖZCAN’DAN KILIÇDAROĞLU’NA İSTİFA ÇAĞRISI

Yaptığı ziyaretlerin arından basın açıklaması yapan Burak Cop, “Kendilerinin en ufak bir parıltısı olmadığı için çareyi parlak akademisyenlere gölge etmekte bulan yöneticiler; yüksek katma değer içeren, yurtdışında yürütülse el üstünde tutulacak projelere, üstelik üniversitenin döner sermayesine de katkıda bulunacak olduğu halde taş koyuyorlar. Millet İttifakı'nın iktidarında, oturduğu koltuktan başka bir şeyi dert etmeyen, o koltuğun içinde yer aldığı kurumun çoraklaşmasını umursamayan liyakatsiz rektörlere, dekanlara yol verilecek. Üniversiteler ne sizin oyuncağınızdır ne de kompleks giderme mecranız.Yurtdışına çıksa hak ettiği saygıyı ve maddi desteği fazlasıyla görecek olan, buna rağmen inatla bu ülkede bilim üretmeye çabalayan Ozan Yılmaz ve diğerleri... Sizler bu ülkenin vatanseverlerisiniz. Vatanseverlik bağırıp çağırmakla olmaz. Yıllarca sıktınız dişinizi, 18 gün sonra mükafatını alacaksınız” dedi.