Çocuk kaçırma girişimi böyle görüntülendi Çocuk kaçırma girişimi böyle görüntülendi

Ünlü televizyon programcısı ve sunucu Metin Uca, geçtiğimiz günlerde Kocaeli'nin Dilovası ilçesinde geçirdiği kazanın ardından Kartal Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alınmıştı. Yoğun bakımda tedavisi süren Uca'nın 01.30 sıralarında hayatını kaybetti.

Uca'nın cenazesi, sabah saatlerinde Kartal Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden, incelenmek üzere Yenibosna Adli Tıp Kurumu morguna getirildi.

Metin Uca kimdir?

Sunucu ve seslendirme sanatçısı olarak yıllardır Türk televizyonlarında ve birçok etkinlikte yer alan Metin Uca 13 Kasım 1961 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi.  Babası Hakkârili ve Kürt asıllı, annesi Söğüt, Bilecikli olan Metin Uca lisans eğitimini, kimya mühendisliği, jeoloji mühendisliği ve tiyatro alanlarında aldı.

1987 yılında kazandığı Anadolu Ajansı sınavıyla muhabirliğe başlayan Metin Uca, 1989 yılında TRT'ye geçti. Sonrasında ise Kanal D, Show TV, ATV ve Star TV gibi kuruluşlarda muhabirlik, programcılık yaptı. CHP içinde etkin olarak siyasetle uğraşan ünlü isim, 1999 yılından sonra "Günaydın Türkiye" adlı sabah haberleri programı ve 2002 yılında yayımlanmaya başlayan "Passaparola" adlı yarışmayla tanındı. Passaparola yarışması 9 sene yayımlandı ve 740. bölümü ile ekranlara veda etti.

Metin Uca ayrıca TRT’de 180 bölüm yayınlanan Miras adlı programın sunucusu ve yaratıcı ekibinde yer aldı. Maydanoz, Büyüklere Masallar, Pişti isimli stüdyo programlarıyla da Show TV, Star TV, ATV gibi kanallarda çalıştı.

Tek kişilik gösterilerde sahneye çıkan ve seslendirme çalışmaları yapan sanatçı, bugüne kadar 3 kaitap kaleme aldı. 2004 yılında Her Tuzluğum Var Diyene Hıyarla Yetişemedim, 2006 yılında Yes Yerine Orrayt Demek Caiz midir Hocam? ve 2007 yılında Tüh isimli kitaplarını okuyucuyla buluşturdu. 3 Şubat 2022 tarihinde, İstanbul havalimanında "Halkı kin ve düşmanlığa sevk etme" suçundan gözaltına alındı.