Üç gün süren sempozyum, Kongre Merkezi Bordo ve Yeşil salonlar ile İletişim Fakültesi’nde gerçekleştirildi. Sempozyum kapsamında ilk gün İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Selami Özsoy ve Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ekin Kadir Selçuk’un moderatörlüğünde iki ayrı panel yapıldı.

SOKAK ORTASINDA ÖLDÜRÜLEN KADINI DİNİ NİKAHLI EŞİNİN VURDUĞU ORTAYA ÇIKTI SOKAK ORTASINDA ÖLDÜRÜLEN KADINI DİNİ NİKAHLI EŞİNİN VURDUĞU ORTAYA ÇIKTI

Sempozyumun ikinci gününde Öğr. Gör. Bahar Akbulak “Tasarım”, Dr. Öğr. Üyesi Özgür Başyiğit “Dijital Hegemonya” ve “Yapay Zeka, ChatGPT, Dijital Bağımlılık”, Doç. Dr. Fatma Akar “Dijital Dönüşüm”, Prof. Dr. Emre Tandırlı “Yeni Medya ve Sinema” ve “Dezenformasyon ve Hakikat Mücadelesi”, Doç. Dr. Ahmet Tuncay Erdem “Yeni Medya ve Toplum”, Prof. Dr. Selami Özsoy “Yeni Medya ve Gazetecilik” başlıklarında düzenlenen oturumların başkanlığını yaptı.

Sempozyumun son günü, “Dijital Dönüşüm, Tasarım, Yeni Medya ve Sinema”, “Dijital Dönüşüm, Tasarım, Yeni Medya ve Gazetecilik”, “Yeni Medya, Dezenformasyon ve Dijital Bağımlılık” ve “Yeni Medya, Toplum, Eğitim, Etik ve Hukuk” başlıklarında gün boyu çevrim içi oturumlar gerçekleştirildi. Sempozyumun özet bildiri kitapçığı ve tam metin bildiri kitabının hazırlık çalışmaları devam ediyor.

Haber Merkezi

Editör: Havva AKÇA