Edinilen bilgiye göre, Kastamonu-Cide karayolu üzerinde Şenpazar ilçesinden Cide ilçesine giden Feyyaz Cihan idaresindeki mıcır yüklü kamyon, Cide’ye bağlı Velioğlu köyü mevkiinde freni boşalması üzerine kaçış rampasından köy yoluna girdi. Köy yolunda virajı alamayan kamyon, yoldan çıkarak yaklaşık 7 metre yükseklikten uçuruma yuvarlandı. Ağaca takılı kalan ve kabin üzerinde duran kamyonda sürücü Feyyaz Cihan sıkıştı.
Kabin içerisinde sıkışan sürücüyü kurtarmak için Cide itfaiye ekipleri yaklaşık 5 saat mücadele verdi. Sağlık ekiplerinin de zaman zaman müdahalede bulunduğu sürücü, sıkıştığı yerde uyumak istemesi üzerine itfaiye ekiplerince başına su dökülerek uyutulmamaya çalışıldı.
Kazayı takip eden İHA muhabiri Erdem Demirci de yaralının kurtarılması sırasında bir yandan görevini yaparken diğer yandan da sürücüyle sık sık sohbet ederek uyumamasını sağladı.
Yaklaşık 5 saatlik bir çalışmanın ardından sıkıştığı yerden yaralı kurtarılan Feyyaz Cihan, sağlık ekiplerince Cide Devlet Hastanesine kaldırıldı. Cihan, burada yapılan müdahalelere rağmen yaşam mücadelesini kaybetti.