HABER MERKEZİ - Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan “ustalık dönemi” projelerinden olan bakımevi ve kreş projesinin detaylarını paylaştı.

Her biri 128 öğrenci kapasiteli olacak

Bolu Belediyesi çalışan ailelerin çocuklarını güven ve huzur içinde bırakabilecekleri 3 adet gündüz bakımevi ve kreş inşa edecek.

Özcan'ın koltuğunu devraldı, Talimatlarını engelli bireyler için verdi Özcan'ın koltuğunu devraldı, Talimatlarını engelli bireyler için verdi

Çıkınlar Mahallesi, Sağlık Mahallesi ve Organize Sanayi Bölgesi’ne yapılması planlanan gündüz bakımevi ve kreşler; 1260 m2 kapalı inşaat alanına sahip olacak. İçerisinde 8 derslik, kapalı ve açık oyun alanı, seminer alanı ve yemekhanenin olacağı gündüz bakımevi ve kreşlerin her biri toplamda 128 öğrenciye hizmet verecek.

“Çalışan anne ve babalarımızın gözü arkada kalmayacak”

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, çalışan anne ve babaların sabırsızlıkla beklediği projeye ilişkin yaptığı açıklamada “Çıkınlar Mahallesi, Sağlık Mahallesi ve Organize Sanayi Bölgesi’nde 1260 metrekare inşaat alanına sahip, her biri 128 öğrenci kapasiteli 3 gündüz bakım evi ve kreş inşa edeceğiz.  Şehrimize kazandıracağımız bu gündüz bakımevi ve kreşlerimiz ile çalışan anne ve babalarımızın gözü arkada kalmayacak. Biz bunu daha önce yapabilirdik ama pandemi döneminde büyük sıkıntılar yaşayan mevcut kreşlerimizi düşünerek bu döneme erteledik. Şimdi bu projeyi hızlı bir şekilde hayata geçireceğiz.  Bolu’ya hayırlı olsun.” dedi.

Editör: Berfin MUTLU