Özel Haber: Bülent VELİOĞLU

Bolu Belediye binasına asılan dev pankart Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ve AK Parti Bolu İl Başkanlığı arasında gerginliğe neden oldu. AK Parti İl Seçim İşleri Başkanı Fikret Çıracı, kamu binalarında seçim propagandası yapılamayacağını ifade ederek, pankartın kaldırılması için YSK'ya başvuru yaptı. YSK pankartla ilgili inceleme başlatırken, Tanju Özcan, “Erdoğan’ın fotoğrafı olsaydı kaldırılması için başvuruda bulunulabilir miydi acaba.  Erdoğan aday iken geçmiş dönemde belediye binasına fotoğrafı asılmıştı. Atatürk fotoğrafından mı rahatsız olmuşlar? Parti amblemi yok bir şey yok. Bu kadarı da fazla artık. Kaldırmayı düşünmüyorum” dedi.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın belediye binasında astırdığı ve üzerinde, Mustafa Kemal Atatürk, Kemal Kılıçdaroğlu ile kendisinin fotoğrafının olduğu,  “Yüz yılda bir Kemal gelir, 13. Cumhurbaşkanımız Kemal Kılıçdaroğlu Bolumuza hoş geldiniz” yazılı pankartla ilgili olarak AK Parti İl Başkanlığı YSK’ya şikayette bulundu.

“KAMU BİNALARINA PANKART ASILAMAZ, PANKART ASILACAK BÖLGELER BELLİDİR”

AK Parti İl Seçim İşleri Başkanı Fikret Çıracı, kamu binalarında seçim propagandası yapılamayacağını ifade ederek, “Kamu binalarına seçimle alakalı pankart asılamaz. Son 10 gün zaten seçim yasakları var. Pankart asılacak bölgelerde bellidir. Asılan bu pankart tamamen usulsüzdür. Diğer bir şikayetimiz ise pankartta ‘13. Cumhurbaşkanımız Kemal Kılıçdaroğlu Bolumuza hoş geldiniz’ yazıyor. Şu anda ülkenin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dır. Buna seçim sonucunda YSK karar verir” ifadelerini kullandı.

TANJU ÖZCAN SERT TEPKİ GÖSTERDİ

“ATATÜRK RESMİNDEN Mİ RAHATSIZ OLDUDUNUZ?”

Yaşanan bu gelişmeler sonrasında Tanju Özcan, Bülent Velioğlu’na konuştu. Özcan, pankartı kaldırmayı düşünmediğini ifade ederek, “Seçim kurulu böyle bir karar verdiyse kimse kusura bakmasın ben Türkiye’de hukuku tartışırım. Erdoğan aday iken mitinginde belediye binasına posteri asılmıştı. Bizim astığımız pankartta parti amblemi yok. O posterde Atatürk’ün resmi var. Atatürk’ün resminden mi rahatsız oldunuz?” dedi.

“ERDOĞAN OLSAYDI ŞİKAYET EDERLER MİYDİ?”

“AK Parti’de aklı kıt hukuktan fazla anlamayan bir arkadaş şikayette bulunmuş. Hukuk bilgisi sınırlı olan bir arkadaş bu. Bu kadar da değil yani. Cumhurbaşkanı Erdoğan kentimize gelseydi kendisine de ‘Bolumuza hoş geldiniz’ diye pankart asardım. O zaman da o pankart için şikayette bulunurlar mıydı? Erdoğan aday da Kılıçdaroğlu aday değil mi?.”

“MİTİNG ALANININ KARŞISINA DEV ERDOĞAN PANKARTI ASINCA SORUN OLMUYOR”

Kemal beyin miting yaptığı alanının karşısında bir binaya kocaman Erdoğan’ın dev posterini asınca bir şey olmuyor. Üstelik bina sahiplerinin itirazlarına rağmen. Astığımız posterde parti amblemi yok ama bu sorun oluyor.”