KARABÜK - "Örümcek adamlar" yamaçlarda kaya temizliği yaptı KARABÜK - "Örümcek adamlar" yamaçlarda kaya temizliği yaptı

ÖZEL HABER: FARUK ÇİDEM

AK Parti Bolu İl Başkanı Suat Güner, geçtiğimiz gün 6’lı masadan önce ağır eleştirilerle ayrılan ancak hemen ardından yeniden geri dönen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’le ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

“BURADA BİR FETÖ TAKTİĞİ VAR”

Güner, Meral Akşener’in tehdit edildiğine yönelik düşünceler olduğunu belirterek, “Burnuma pis kokular geliyor. Burada bir FETÖ taktiği var. Burada bir tehdit var ki İYİ Parti Genel Başkanı, Genel Başkan Yardımcısı’nın televizyon programına katılarak uzun uzadıya izah ettiği bir nezaketsizlik, terbiyesizlik var cümleleriyle CHP Genel Başkanı ve diğer liderler eleştirdiği yere dönüyor. Meral Akşener’in bu konu herkesle konuşulmuş bir tek benim haberim yokmuş şeklinde yorumları oldu. Bu arkadaşların tekrar buraya dönmüş olması gayet zor bir durum. Normalde olmaması gereken bir şey. Bunu siyaset sahnesinde yaşanması çok zor. Ama acaba neyle tehdit edildi de döndü mesajları görüyorum sosyal medyada. Bir şeyle tehdit edildi ki bu hanımefendi tekrar masaya döndü. Dün akşam yüzünden de anlaşılıyor” dedi.

“TOP 10’U OLUŞTURUYORLAR”

HDP’li yetkililerden Kılıçdaroğlu’na yapılan ziyaret teklifini değerlendiren Güner, “Daha önce de HDP’ye gittiler. Anayasa değişikliğiyle ilgili Bekir Bozdağ, TBMM’de grubu olan partilere gittiğinde bir kaos ortamı yaratmışlardı. Daha önce siyasi bir birliktelikle ilgili Özgür Özel açıklama yaptı. Benim de başkanlığını yaptığım bir heyetle HDP’ye gittim dedi. Gitmemiz olağandır dedi. Kemal Kılıçdaroğlu da gidecektir dedi. Bunlar, cumhurbaşkanımızın “HDP, PKK, FETÖ, YPG topunuz gelin” cümlesindeki “Top 10’u” oluşturuyor şuanda” diye konuştu.

“OMURGASIZ DURUŞ İNSANI KAMBUR YAPAR”

Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığının Saadet Partisi’nde gerçekleştirilmesini rezillik olarak tanımlayan Suat Güner, “Saadet Parti’sinde açıklanması bu işin geçmişini bilen ve Milli Görüş Hareketi’nin nasıl böyle kısık seslerle bugünlere geldiğini gören birisi olarak Saadet Partisi bugüne kadar böyle rezillik görmedi. Orada atılan sloganlar enteresandı. Oradaki siyasi partileri temsil ettiğini düşünen özellikle bütün illerden CHP’lilerin Saadet Partisi önünde toplandığı garip bir süreç yaşıyoruz. Çok değişik bir zaman diliminden geçiyoruz. Çünkü tek bir hedefleri var. Ne olursa olsun Tayyip Erdoğan gitsin. AK Parti hükümetine top yekün biraraya gelerek son verelim. İlkelerimizi ideolojilerimizi bir kenara bırakalım diyorlar. Ama ilkesiz ve omurgasız bir duruş insanı kambur yapar. Doğal olarak siyasette de vatandaş tarafından sandıkta oyunu verirken bunları yok saymaz” ifadelerini kullandı.

“GÜNDEMİMİZ AFETİN YARALARINI SARMAK”

Güner, gündemlerinde sadece afet bölgelerinin yaralarının sarılması olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Biz Türkiye’yiz. Şuanda bizim toplumun her ferdiyle beraber nüfusun neredeyse yüzde 20’sini etkileyen bir afetle karşılaştık. Bu afette beraber devlet ve hükümet olarak sorumluluklarımızı yerine getireceğiz. En kısa zamanda vatandaşlarımızı sıcak yuvalarına kavuşturacağız. Bunun için çalışıyoruz. Bizim gündemimiz sadece afetin yaralarını sarmak. Oradaki hemşerilerimizle acımızı paylaşıp, yasımızı tutmak. Yasını tutamayan arkadaşlarımız var. Enkaz altında sülalesinin vefat ettiği milletvekilimiz var. Cumhurbaşkanımız olaya böyle bakarken bizim başka bir gündemimiz yok. Topu bir olsunlar, tüm terör örgütlerini de arkalarına alsınlar gelsinler görelim.”