Bolu Karaçayır Spor Kompleksinde saat 17.00’da başlayan maçta Geredespor teknik direktöründen, teknik ekibinden, önemli futbolcularından yoksun olarak çıktığı maçı ezici bir üstünlükle kazanmayı başardı ve Play-Out baraj maçında Yeniçağaspor’un rakibi oldu. Bolu 1. Amatör Kümede yenilgi yüzü görmeden Play-Off’lara adını yazdıran Geredespor, Play-Off maçlarında da gösterdiği başarı ile yenilgi yüzü görmedi.

“Türkiye’de yenilgi almayan ender takımlar arasında yer aldık”

Geredespor Başkanı Celal Uslu; “Biz önce hedefimizi grup maçlarında zirvede yer almak için mücadele etmiştik. Takım olarak bunda başarılı olduk orada yenilgi yüzü görmedik. Play-Off maçlarında da Şampiyon olmak için mücadele ettik. Bunda da başarılı olduk, hiç mağlubiyet almadık. Türkiye’de yenilgi almayan ender takımlar arasında yer aldık. Bununla Gerede ilçemiz ne kadar övünse yeridir. Şimdi tek hedef kaldı. Son final maçından da başarılı olup adımızı BAL Ligine yazdırmak istiyoruz. Bize şimdiye kadar destek olan herkese teşekkür ederiz. Bizi desteklemeye devam etsinler” dedi.

“Şampiyonluk memleketimize hayırlı olsun”

Geredespor Sportif Direktörü Gökhan Bartık ise camia olarak iyi kenetlendiklerini ve birlikte çalıştıklarını vurguladı. Bartık: “Başta Tarık Yurttaş ve Erkan Çakır hocalarım olmak üzere bütün futbolcu kardeşlerime ve teknik ekibimize teşekkür ederim; ellerine, emeklerine, yüreklerine sağlık. Sezon başından beri elinden gelenin en iyisini yapan Celal Uslu başkanıma, yönetici ağabeylerime teşekkür ederim. Her koşulda bizleri destekleyen Gerede halkına, Kratyalılar taraftar grubuna teşekkür ederim. Şampiyonluk memleketimize hayırlı olsun. Yeniçağaspor ile oynayacağımız Play-Out maçında futbolcularımıza, teknik ekibimize, yöneticilerimize güvenim ve desteğim sonsuz olacaktır. Allah’ın izniyle BAL Ligine hep birlikte çıkmak istiyoruz. Şampiyon Geredespor!” ifadelerini kullandı.

Şampiyonluğa gölge düştü

Öte yandan Geredespor’un olaylı Aladağspor maçındaki saha içi olaylar sebebiyle aldığı cezalar belli oldu. Bolu ASKF’de yayınlanan listede cezalar açıklandı. Sportif Direktör Gökhan Bartık, 90 gün hak mahrumiyeti cezası aldı. TD Tarık Yurttaş 6 maç ceza aldı. Futbolcular Ali Çakır, Mert Murat Sönmez, Ertuğrul Kazan, Kaan Matgar, Emre Pınar ve Berkcan Aktaş 6’şar maç ceza aldı.