Haber:Berfin MUTLU

Bolu’da, Müzeler Haftası dolayısıyla uzun zamandır atıl halde bırakılan Claudiopolis Antik Kenti Stadion’da düzenlendi. Programda konuşan Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Rasim Özdemir, Stadion’un mevcut halinden duyduğu üzüntüyü dile getirerek milletvekillerini eleştirdi.

Başkan Yardımcısı Özdemir, Claudiopolis Antik Kenti Stadionun siyasi kavgalara kurban gittiğini vurgulayarak, “Müzeler haftası, önemli haftamız. Keşke katılımcılarımız daha fazla olsa, keşke burada protokolden ziyade gençlerimiz olsa, vatandaşlarımız olsa, Bolu halkı olsa. Daha çok kişiye müzeler haftasını duyurabilsek ama ne yazık ki çok fazla önem vermediğimiz konulardan bir tanesi olarak duruyor. Bunu geliştirmeliyiz. Buna önem vermeliyiz. Çünkü Bolu çok tarihi bir kent. Fakat böyle bir tarihi yeri ne kadar tanıtabiliyoruz? Ne kadar biliyoruz? Bunun bizim beceriksizliğimizden olduğunu düşünüyorum bir Bolulu olarak. Siyasi kavgalarımıza kurban gidiyor burası. Burası siyasi çekişmelere kurban olmamalıdır. İnşallah bu dönemde bir ılımanlı hava var Türkiye’de. Bu ılımanlı hava Bolu’ya da yansır” dedi.

İsmail Akgül Dörtdivanlılar’ı dinledi! ŞİMDİ DE YAĞBAŞLAR DERESİ GÜNDEM İsmail Akgül Dörtdivanlılar’ı dinledi! ŞİMDİ DE YAĞBAŞLAR DERESİ GÜNDEM

VEKİLLERE SİTEM ETTİ

Özdemir, “Bizim 3 tane milletvekilimiz var. Milletvekillerimiz dert eder, keder eder kendine. Buradan her geçtiği zaman der ki, burası neden bu şekilde duruyor der. Bize de gerekli izinleri verirler. Bizlerde Bolu Belediyesi olarak yada Bakanlığımız yapar. Birilerinin dert edinmesi gerekiyor bunların turizme kazandırılması için. İnşallah bu dönemde bunları aşacağımızı düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Editör: Berfin MUTLU