Ünlü şarkıcı Ankara'da öldürülmüştü! Cinayetin detayları belli oldu Ünlü şarkıcı Ankara'da öldürülmüştü! Cinayetin detayları belli oldu

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sokak köpekleriyle ilgili “Biz istiyoruz ki barınaklara alınan tüm hayvanlar sahiplenilsin, başarabilirsek sonraki adıma ihtiyaç kalmaz” sözlerine cevap verdi. 

Sosyal Demokrasi Derneği ve Friedrich Ebert Vakfı’nın düzenlediği “21. Yüzyılda Yeni Sosyal Demokrat Belediyecilik” panelinin ardından gazetecilerin Erdoğan’ın sözlerini hatırlatması üzerine Özel şunları söyledi:

Bir sonraki adımı AKP’nin sunacağı kanun teklifinde görmemek isteriz. Bir sonraki adımın ne olduğu belli. Ama bu bir sonraki adımla kimse kimseyi tehdit etmesin ya da o bir sonraki adıma psikolojik ve toplumsal bir zemin hazırlamaya çalışmasın. Yapılacak iş bugüne kadar devlet iradesiyle bir an önce yapılması gereken ve ertelenen kısırlaştırma kampanyasının 81 ilde, 973 ilçede bir an önce başlatılmasıdır.”“Ölüm son çare değildir”

Özel, 2020 yılında Meclis’te hazırlanan araştırma komisyonu raporuna uygun olarak Hayvan Hakları Fonu kurulması ve kısırlaştırma için kullanılacak fona vergilerden, at yarışından, şans oyunlarından katkı sağlanması önerisini tekrarladı. Özel, şöyle devam etti: 

“Efendim, ‘Yapılan yapılır, yapılmazsa son çare mon çare.’ Ölüm son çare değildir. Ölüm denince bu topraklarda herkesin tüyleri diken diken olur, ‘Allah gecinden versin’ denir. Ölümün vadesini öne çekmek fanilerin işi değildir. Birilerinin kararıyla bu topraklarda milyonlarca canın katledilmesine asla izin vermeyiz.”

Haber Merkezi 

Editör: Berfin MUTLU