HABER MERKEZİ

İstanbul Eyüpsultan'da yabancı uyruklu öğrenci tarafından silahla vurularak katledilen müdürü için ilimizde bulunan özel öğretim kurumlarından toplu açıklama gerçekleştirildi.

“SADECE BİR KİŞİNİN DEĞİL, TÜM İNSANLIĞIN KAYBI”

Özel Eğitim Kurumları tarafından yapılan açıklamada, yaşanan acı olayın sadece bir kişinin değil, tüm insanlığın kaybı olduğu vurgulanarak,“ Öğretmenlerimiz, toplumun en değerli ve saygın bireyleridir. Onlar, gelecek nesilleri aydınlatan, bilgi ve değerlerle donatan kılavuzlardır. Ancak son zamanlarda yaşanan bir trajedi, hepimizi derinden etkiledi. Bu acı olay bizi bir araya getirerek şiddetin hiçbir zaman çözüm olmadığını ve bir arada yaşamak için daha fazla empati ve anlayışa ihtiyacımız olduğunu hatırlatmalıdır. Bir öğretmenin öldürülmesi, sadece bir bireyin değil, milletimizin yaralarını kanatmıştır. Bu acı olay, sadece bir kişinin değil, tüm insanlığın kaybıdır” denildi.

“TEDBİR ALMAYA DAVET EDİYORUZ”

Yaşanan olayın tekrar edilmemesi adına Milli Eğitim ve Adalet Bakanlığı olmak üzere devleti tedbir almaya davet ettiklerini belirten Özel Eğitim Kurumları “Öğretmenlerimizin saygınlığı ve güvenliği tüm toplumun sorumluluğundadır.

Aurora Enerji üç puanla tanıştı Aurora Enerji üç puanla tanıştı

Öğretmenlerimiz, barış ve bilgi dolu dünyaların mimarlarıdır. Onların değerlerine, emeklerine ve fedakarlıklarına olan saygımızı ve minnettarlığımızı her zaman korumalıyız. Onların anısını yaşatmak için daha çok çalışmalı ve daha çok öğrenmeliyiz. Unutmayalım ki eğitim ve öğretmenler, umudumuzun ve geleceğimizin teminatıdır.

Bizler Bolu'da faaliyet gösteren Özel Öğretim ve Kişisel Gelişim Kursları olarak bu menfur olayın tekerrür etmemesi için başta Milli Eğitim ve Adalet Bakanlığı olmak üzere devletimizi tedbir almaya davet ediyoruz” ifadelerine yer verildi.