Gaziosmanpaşa’da bir ilköğretim okulunda fenalaşan ve hayatını kaybeden 7 yaşındaki Elvin Ak’ın ölüm nedeni hala belirsiz. Olayın ardından yapılan ilk açıklamada, çocuğun ölüm nedeninin Adli Tıp Raporu’ndaki incelemenin ardından belli olacağı belirtildi.

Elvin Ak’ın Okulda Fenalaşması

Birinci sınıf öğrencisi Elvin Ak, teneffüs sırasında merdivenlerden inerken aniden fenalaştı. Durumu fark eden yetkililer, hemen sağlık ve polis ekiplerine haber verdi. Ancak hastaneye kaldırılan Elvin Ak, tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

Ölüm Nedeni Araştırılıyor

Elvin Ak’ın cenazesi, ölüm nedeninin belirlenmesi için Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. İlk bulgular, kalp krizi ihtimali üzerinde durulmasına neden oldu. Ancak Elvin Ak’ın kesin ölüm nedeni, yapılacak otopsinin ardından belli olacak.

Cenaze Töreni

Elvin Ak’ın cenazesi, Gaziosmanpaşa Merkez Camii’nde düzenlenen törenin ardından defnedilmek üzere Mardin’e gönderildi. Törene İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Murat Mücahit Yentür, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, Elvin Ak’ın ailesi ve yakınları katıldı.

Güvenlik Kameralarının Kör Noktası

GÖLYÜZÜ KAVŞAĞINDA FECİ KAZA! GÖLYÜZÜ KAVŞAĞINDA FECİ KAZA!

Elvin Ak’ın dayısı Ethem Güneş, olayın yaşandığı yerin güvenlik kameralarının kör noktasında kalmasından endişe duyduğunu belirtti ve “O kör noktayı da kameralar görsün. Ciğerimiz yanıyor, bizim gönlümüz rahat etmiyor. O kör noktayı da kameralar görsün. Çocuklarımız o okula gidiyor. Yoksa ihmal mi var bir şey mi var onu ben bilmiyorum” dedi.

KAYNAK: HABER MERKEZİ

Editör: Berfin MUTLU