35 yıl sonra Bolu’dan milletvekili çıkartan, 3 dönem AK Parti’de olan Bolu Belediyesi’ni alan Cumhuriyet Halk Partisi’nin bu seçimlerde seçim çalışmalarında Parti’ye gönül verenlerin desteğini alamadığını gösteriyor. 2015 ve 2018 yıllarında gerçekleştirilen seçimlerde seçim çalışmaları yüzlerce insanın katılımı ile coşku ve heyecanla yapılırken, Türker Ateş’in sürdürdüğü seçim çalışmalarının -çoğu zaman- sadece 4-5 partilinin katılımı ile gerçekleştiği fotoğraflara yansıyor.

Öyle ki; eskiden gönüllü olarak yüzlerce genç ve partili seçim broşürlerini dağıtırken, şuan Türker Ateş’in basın ve tanıtım çalışmalarını yürüten ekip, ücretli olarak broşür dağıtmaya insan aradığını sosyal medya da duyurdu.

TARIM EKİM ALANLARINDA O HASTALIKLARA DİKKAT! TARIM EKİM ALANLARINDA O HASTALIKLARA DİKKAT!

Türker Ateş’in -İl Örgütü ve kamuoyunun görüşleri bir kenara bırakılarak- tepeden atanarak 1’inci sıradan Milletvekili adayı olması, yıllarca Parti’ye gönül verenlerin, Parti için gecesini gündüzüne katarak çalışanların tepkisini almıştı. Yaşanan bu tepkinin seçim çalışmalarına da yansıdığı paylaşılan fotoğraflarla da ortaya konuyor. Geçmişte yaşanan coşku, heyecan ve inanmışlığın artık olmadığı, büyük kalabalıkların yerini sayılı insanlara bıraktığı görülüyor.

TANJU ÖZCAN’IN U DÖNÜŞÜ KARŞILIK BULMADI…

Türker Ateş’in aday adaylığından, adaylığa giden süreçte attığı twitt ile Rıfat Hisarcıklıoğlu’na ve Türker Ateş’in tepeden atanacak olmasına tepki göstererek “Ben bu oyunu bozarım” diyen Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın, Türker Ateş’in aday olmasıyla birlikte seçim çalışmalarına katılarak destek olması bile Partililerin gözünde değer bulmadı. Tanju Özcan’ın bu söylediklerine tezat davranması CHP’ye gönül verenlerin dikkatinden kaçmadı.