TBMM’de yeni yasama yılının açılmasının ardından gözler emekli maaşlarına yapılması planlanan ara zam oranına çevrildi. İYİ Parti Bolu Merkez İlçe Başkanı Murat Güler, zam beklentisi öncesi değerlendirmelerde bulundu.

Bakan Yerlikaya'dan İBB adaylığı iddiasına yanıt Bakan Yerlikaya'dan İBB adaylığı iddiasına yanıt

Emekli, dul ve yetimlerimiz her geçen gün ağırlaşan ekonomik şartlar altında adeta nefes alamaz hale gelmiştir. Alım gücü giderek erimiş, bir emekli aylığı bir aylık ev kirasının yarısını bile ödeyemez hale gelmiştir.

Sağlık harcamalarına yetişemez hale gelen emekli, dul ve yetimlerimiz artık sağlıklı beslenme sorunları da yaşamaktadır. Art arda gelen zamlar emeklinin soluğunu kesmiştir. İktidar mensupları TBMM açılır açılmaz 7 bin 500 lira alanlar başta olmak üzere bütün emeklilerle ilgili ciddi bir çalışma, iyileştirme yapılacağını söylemişlerdir.

TBMM açıldı ve artık verdikleri sözü tutma zamanı. Memurlara temmuz ayından geçerli olmak üzere 8 bin 77 lira seyyanen zam verilmişti. Ekim ayında yapılması beklenen düzenleme ile emekliye de memurlar gibi 8 bin 77 liralık seyyanen zam verilmeli.

Ayrıca en düşük emekli maaşının da 13 bin TL olması gerekmektedir.” Şeklinde konuştu.