14 Mayıs'ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 28'inci Dönem Milletvekili Genel Seçimleri çerçevesinde Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bolu Milletvekilleri Aday Tanıtım Toplantısı, Necip Fazil Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi. Toplantı çerçevesinde 3 MHP milletvekili adayının isimleri ve unvanları ile kürsüye davet edilerek partililere tanıtımı yapıldı.

MHP’DE HEDEF BELEDİYE BAŞKANLIĞI MHP’DE HEDEF BELEDİYE BAŞKANLIĞI

 “SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN YENİDEN, BÜYÜK BİR FARKLA CUMHURBAŞKANI SEÇİLECEKTİR”

Toplantı çerçevesinde konuşma yapan MHP Bolu İl Başkanı İlhan Durak, 14 Mayıs'ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçiminde de adaylarının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğunu belirten İl Başkanı Durak, “Önümüzde artık yepyeni bir süreç var. Burada sadece şahsıma değil, milletvekilliği adayı olan arkadaşlarımıza değil, hepimize büyük bir kutsal görev ve sorumluluk düşmektedir. Bu kutsal görev yalnızca MHP’de ya da Ülkü Ocaklarında görev yapan kıymetli başkanlarımıza da değil Bolu’da yaşayan Milliyetçi Ülkücü Harekete gönül vermiş, ömür vermiş her bir ülküdaşımıza düşmektedir. Bu kutlu görev gencinden yaşlısına, asenasındanbozkurtuna kadar hepimizindir. Şahsi kırgınlıkları bir kenara atarak, çeşitli bahaneleri unutarak, senlik benlik davasından sıyrılarak el ele gönül gönüle vererek birlikte MHP’nin mecliste çok güçlü bir şekilde temsil edilmesini sağlamalıyız. Yine aynı şekilde Bilge Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin işaret ettiği gibi 14 Mayıs'ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçiminde de adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır. Ve ben inanıyorum ki hem MHP güçlü bir şekilde Meclisteki yerini alacak hem de Sayın Recep Tayyip Erdoğan yeniden, büyük bir farkla Cumhurbaşkanı seçilecektir. Bu noktada Bolulu hemşehrilerim de üzerine düşen görevi fazlasıyla yerine getirecektir” ifadelerine yer verdi.

 “ZİLLET İTTİFAKI’NIN ADAYI KEMAL KILIÇDAROĞLU OLACAK”

HDP’nin ve PKK’nın Kemal Kılıçdaroğlu’nu desteklediğini belirten İl Başkanı Durak, “14 Mayıs'ta yapılacak Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde partilerin çoğu çeşitli ittifaklarla yarışa gireceklerdir. Bir yanda MHP’nin de içinde olduğu Cumhur İttifakı, diğer yanda Millet İttifakı yer alırken Muharrem İnce de Cumhurbaşkanlığı için mücadele edecek. Bir yanda Cumhur İttifakı’nın adayı Sayın Recep Tayyip Erdoğan olacak diğer yanda yeminli Türk düşmanlarının da destek verdiği Zillet İttifakı’nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu olacak.14 Mayıs’ta yapılacak Seçimlerde, Cumhuriyetimizin 100. Yılında Türkiye ya küresel emperyalizme meydan okumayı sürdürecek, ya da teslim olacak zillete düşecektir.14 Mayıs’ta, ya 21. Yüzyılı Türk asrı yapacağız ya da zilletin pençesine düşüp kıvranacağız.14 Mayıs’ta, ya bölgesinde güçlü, istikrarlı, dirayetli bir Cumhuriyeti yeniden ihya edeceğiz ya da Batı’dan emir alan, aciz bir Türkiye’de yaşayacağız!14 Mayıs’ta, ya Türkiye ve Türklük sevdalıları bayram edecek ya da küresel güçlerin maşaları zafer naraları atacak!Bu seçimlerde ya terörden tamamen kurtulmuş bir Türkiye’de yaşayacağız ya da PKK’nın, FETÖ’nün kol gezdiği bir ülkede yeni şehitlere ağıt yakacağız!Bolu’da yaşayan hemşerilerim buna asla rıza göstermez, müsaade etmez!Zillet İttifakı’nı destekleyen partilere ve gruplara da dikkatinizi çekmek istiyorum! Kılıçdaroğlu’nu kimler destekliyor?Öncelikle belirteyim ki terör Örgütü PKK destekliyor. Kandil’deki caniler bunu açıkladı. Başka HDP destekliyor, Türkiye İşçi Partisi destekliyor, Emek Partisi destekliyor, Halkın Kurtuluş Partisi destekliyor, Toplumsal Özgürlük Partisi destekliyor! Hain terör örgütü FETÖ destekliyor, LGBT’liler destekliyor!Kusura bakmayın Türk Milleti, Kumar Masasına dönenleri unutmayacaktır!Türk Milleti, HDP ve terör örgütleriyle aynı safta yer alanları affetmeyecektir!

Hamd olsun Milliyetçi Ülkücü Hareket olarak alnımız açık başımız dik bir şekilde seçimlere giriyoruz. Ve inanıyoruz ki, Milliyetçi Hareket Partisi çok güçlü bir şekilde meclise girecek, Sayın Recep Tayyip Erdoğan’da yeniden Cumhurbaşkanı seçilecektir! Adayımız belli, kararımız nettir” dedi.

 “MİLLİYETÇİ ÜLKÜCÜ HAREKETE İYİKİ OY VERDİK DEDİRTMEZSEK NAMUSSUSUZ”

İl Başkanı Durak’ın ardından konuşan, MHP'nin birinci sıra milletvekili adayı İsmail Akgül, “Bolu Milliyetçi Ülkücü hareketin 20 yılı, Bolu sokaklarında sizlerin destekleri ile gerek Ülkü Ocakları Başkanlığı, gerek Sendika Başkanlığı gerek sendikalarda yönetici ve üye olarak görev yaptık. Vatandaşımızın her kesimine dokunmaya çalıştık. Büyüğümüz ile saygılı, küçüğümüz ile sevgili, bakkalla bakkal, esnafla esnaf, pazarcı ile pazarcı, iş adamıyla iş adamı edasıyla hareket etmeye ve onların dertleri ile hemhal etmeye çalıştık. Ben nacizane düne kadar bakkal çırağı olan İsmail Akgül, pazarcı olan İsmail Akgül, velhasıl sizlerin de dediği gibi sizin İsmail, sizin evladınız, sizin kardeşiniz olarak  bu yola başımızı koyduk, bedenimizi koyduk, hizmet etmeye ant içtik. Karşımızda mücadele ettiğimiz insanlarla kıyaslanmak değil, onları yaptığı işlerle anılmak değil, kendi yaptığımız işlerle, milliyetçi ülkücü hareketin, ülkü ocaklarının yaptığı işlerle anılıyoruz. Biz bu kürsülere çok alışık değiliz. Hakkınızı helal edin ama biz Bolu’da şunun sözünü verebiliriz. Milliyetçi Ülkücü harekete iyiki oy verdik dedirtmezsek namussusuz, şerefsiziz. Bolu Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanım, hizmette o kadar disiplinli ki Bolu’da milletvekillerimizin boşluk yapma şansı yok. Ben şuna şahidim, 4 aydır yetkimiz olmadığı halde yetkisi olan milletvekillerine, kurum amirlerine kurum müdürlerine, Cumhur İttifakı içinde dışında bulunan Bolu’ya faydası olabilecek tüm yetkililere müdahale etmekte ve Bolulu hemşehrilerimizin dertleri ile dertlenmekte. Öncelikle İl Başkanımızı, değerli ülküdaşlarımızı, burada bizleri yalnız bırakmayan hemşehrilerimizi mahcup etmeyeceğiz. Mevlam sizlere layık olmayı nasip eylesin. Minarelerimizi ezansız, bizleri Kur’an’sız bırakmasın. Tekrar tüm desteklerinizden dolayı teşekkür ediyorum. 14 Mayıs gecesinde sarılmaya, kucaklaşmaya bekliyoruz” ifadelerine yer verdi.

“BİZ SADECE BOLU’DA YAŞAMAYACAĞIZ, BOLU İLE BERABER YAŞAYACAĞIZ”

Akgül’ün ardından kürsüye çıkarak konuşan İkinci sıra milletvekili adayı Rahmi Aksoy, “Bolu’da ülkücü kadrolarının göreve gelme zamanı gelmiştir. Daha doğrusu artık Bolu’nun kendi içinden, kendi üyesinden, aynı sokakta, aynı caddede yürüyen, aynı suyu içen, aynı lokantada yemek yiyen, aynı insanların elinde büyüyen bu insanların göreve gelme zamanı gelmiştir. Biz bu şehrin tüm acılarını birlikte yaşadık. Çünkü bu acıları çeke çeke büyüdük. Bu şekilde her eksikliği birlikte gördük. Bolu’nun acısı bizim acımız, sevgisi bizim sevgimiz, oldu. Çözecek olan da bizim kadrolarımızdır. Liderimiz Sn. Dr. Devlet Bahçeli’nin önderliğinde, il başkanımız  Sn. İlhan Durak’ın yönetiminde birlik ve beraberlik içerisinde, sevgi ,saygı ve hoşgörüyle Bolu Dağlarına Köroğlu tepesine 3 hilali dikme zamanı gelmiştir. İnanıyorum ki Bolu’da 15 Mayıs sabahı çok farklı uyanacağız ve Ülkücü evlatlarının Ankara’ya gönderecekleri milletvekillerini beraber uğurlayacağız.Biz sadece Bolu’da yaşamayacağız, Bolu ile beraber yaşayacağız. Rabbim hepimizin yar ve yardımcısı olsun” dedi.

“54 YIL SONRA MHP KADROSU OLARAK MİLLETVEKİLİ ADAYIMIZI ANKARA'YA GÖNDERECEĞİZ”

Aksoy’un ardından son olarak konuşan üçüncü sıra milletvekili adayı Muhittin Özel, “14 Mayıs'ta Bolu'da ülkücünün gönlünde yatan bir hayali gerçekleştireceğiz. 54 yıl sonra MHP kadrosu olarak milletvekili adayımızı Ankara'ya göndereceğiz. Buna tüm kalbimle inanıyorum. Değerli Hemşehrilerim bu seçim ülkemizin bağımsızlık seçimi olacak, bu seçim bayrağımızın göklerden indirilmemesi seçimi olacak, bu seçim ezanımızın susmaması seçimi olacak, bu seçim Kandildeki etekli teröristlerin ve onların uzantısı meclisteki hainlerin ellerin ovuşturulduğu seçim olacak. Biz MHP olarak bunlara imkanvermeyeğiz inşallah. Bu topraklar farklı topraklardır. Çünkü bu toprakları canlarını feda eden 20 yaşındaki gençler bize emanet etti. Vatan yaptılar. Bu topraklarda yaşayan herkesin o gençlere ölüm borcu vardır. Onlar evlenemeden, baba olamadan birçok dünya nimetini tadamadan canlarını bu vatana feda ettiler. Bugün onlara vaif olan güne ve ahirette onlarla karşılaştığımızda yüzlerine bakabilme adına çok çalışmalıyız. Biliyorum ki onlar bizim için can verdiyse aynı düşünce ve fikirle vatanı, devleti için mücadele eden siyasi bir Milliyetçi Hareket Partisi var. Yaşadığımız ve nefes aldığımız sürece bu mücadele devam edecek. 20 yaşında mücadeleyi elinde G3, Şırnak kırsalında verdim. Bugün elimde 3 hilal ve Milliyetçi Hareket Partisi çatısı altında geliyorum. Rabbim kazamızı, mücadelemizi muzaffer kılsın. Zafer Allah'tandır” ifadelerini kullandı.

HABER:  Mümin Sefa GÜNAY