AK Parti Bolu İl Başkanı Suat Güner, ilanın yayınlanmamasına tepki gösterirken Mengen Belediye Başkanı Turhan Bulut ise iddiaları reddederek, “Ben iftar için istenilen kapalı Pazar yerini dahi ücretsiz AK Parti’nin iftarı için verdim. Bugün kurulan Pazar için ilanlar yoğun olduğu için Pazartesi ve Salı günleri ilanları yayınlanacağımızı söyledim” diye konuştu.

AK Parti Mengen İlçe Başkanlığı tarafından ilçede milletvekili adayları, parti teşkilatları ve vatandaşların katılacağı bin 500 kişilik iftar programı düzenlenecek. Salı günü düzenlenecek olan iftar programının ilçe halkına hoparlörlerle duyurularak ilan verilmesi için AK Partili belediye meclis üyesi Mehmet Ali Çalış, Mengen Belediyesine başvurdu. Çalış, günde iki kez verilecek ilan için belediyeye 240 TL ödeyerek makbuzunu aldı.

BOLU'DA, BANDA SIKIŞAN İŞÇİ HAYATINI KAYBETTİ BOLU'DA, BANDA SIKIŞAN İŞÇİ HAYATINI KAYBETTİ

Cumartesi günleri ilçede kurulan pazara gelen vatandaşların da duyması için bugün hoparlörlerden yayınlanmasını bekleyen AK Parti ilçe teşkilatı Mengen Belediyesinden gelen telefonla şoke oldular. İlçe belediyesi iddiaya göre yayınlanacak ilanların üç gün önceden belediyeye bildirilmesi gerektiğini savunarak duyuruyu yapmayacaklarını açıkladı.

İftar programının önceden duyurulması talebinin ücreti ödenmesine rağmen reddedillmesine AK Parti Bolu İl Başkanı Suat Güner tepki gösterdi. Mübarek ramazan ayında yapılacak ve ilçe halkının katılacağı iftar programı duyurusunun CHP’li Mengen Belediyesi tarafından üç gün önceden yapılacağının söylenmesine anlam veremediklerini belirten Güner, “Mübarek aylardayız. Birlik ve beraberliğin sağlandığı, duaların edildiği bir ayda böylesine bir tavırla karşılaşmanın şaşkınlığını yaşıyoruz. Bir ilanın yayınlanması için üç  gün önceden haber verilmesi gerektiğinin söylenmesine karşı şunu söylemek istiyoruz. Ölüm ilanı için de üç gün önceden habermi vereceğiz. Böyle bir belediye meclis kararı olduğunu da düşünmüyorum. Varsa böyle bir resmi karar Mengen Belediye Başkanı Turhan Bulut’un açıklamasını bekliyorum” diye konuştu.

“İFTAR PROGRAMINI YAPACAKLARI KAPALI PAZAR YERİNİ BİLE AK PARTİYE ÜCRETSİZ VERDİM”

Mengen Belediye Başkanı Turhan Bulut, ilan için üç gün önceden haber verilmesi gibi iddianın söz konusu olmadığını belirterek, “Konuyla ilgili beni aradılar. AK Parti’nin Salı günü yapacakları iftar için kapalı Pazar yerinin tahsis edilmesini istediler. Bunun için alınması gereken 10 bin TL’yi de almadım. İftar programlarını yapmaları için destek olup ücret dahi almazken böyle iddiaların olması bizleri üzdü. Bugün ilçemizde pazar kurulduğu için belediye hoparlörlerinde yoğunluk vardı ve arada kaynamasın diye yapılmadı. İftar Salı ve biz Pazartesi ve Salı günü ilanlarını yayınlayacağız. Ayrıca ilan için verdikleri parayı da iade ederiz” şeklinde konuştu. Gerede Medya Takip