Yangın, sat 01.30 sıralarında Mengen ilçesine bağlı Düzağaç köyünde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Hasan Köpür’e ait samanlıkta henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Rüzgarın da etkisiyle büyüyen yangın samanlığın bitişiğindeki Köpür’e ait eve de sıçradı.

Namaz kılmaya örümcek adam kostümüyle geldi, yaka paça dışarı çıkarıldı Namaz kılmaya örümcek adam kostümüyle geldi, yaka paça dışarı çıkarıldı

İhbar üzerine olay yerine itfaiye ve Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri sevk edildi. Yangın ekiplerin ve köydeki vatandaşların çalışması sonucu söndürüldü. Yangında Hasan Köpür’e ait samanlık, içerisinde bulunan traktör ve ev kullanılamaz hale geldi.

İtfaiye hortumu köylüyü isyan ettirdi

Olay yerine sevk edilen itfaiye aracından tazyikli su çıkmasını sağlayan hortum pompasının çalışmaması vatandaşları isyan ettirdi. Duruma tepki gösteren Vural Turhan, “Orman işletme müdürlüğüne bağlı arazözler gelmese, Mengen Belediyesi’nin itfaiye araçlarının hortum pompası çalışmıyor. Adamın traktörü yandı, samanlığı yandı, ev tutuştu. Sağ olsun, arazözler geldi de, evi kurtardık. Mengen Belediyesi’nin en asil görevi itfaiyedir. İtfaiyenin pompası çalışmıyor. Bu ne demek? Vatandaşların canı bu kadar ucuz mu?” dedi.

Editör: Berfin MUTLU