Kahramanmaraş'ta Enkazlardan Çıkan Çelik Kasaların İçeriği Açıklandı

Kahramanmaraş’ta 06.02.2023 tarih meydana gelen depremlerin ardından, enkaz altından çıkarılan ve sahipleri tespit edilemeyen 197 adet çelik kasanın içeriği ve açılma süreciyle ilgili bilgiler paylaşıldı.

Damperi açık kalınca havada askıda kaldı Damperi açık kalınca havada askıda kaldı

Kahramanmaraş Valiliği'nin oluru ile oluşturulan komisyon, çelik kasaların içeriğini tespit etmek ve sahiplerini bulmak amacı çalışmalarını sürdürüyor.11.03.4 tarihinde komisyon eşliğinde kasaların tamamının 03.04.2024 tarihinde açıldığı belirti. 
Bu süreçte, 119 adet kasanın boş olduğu, 57 adet kasada değersiz evrak ve eşyanın bulunduğu, 21 adet kasada ise çeşitli değerli malzemelerin bulunduğu tespit edildi. Açılan kasalardan sahipleri tespit edilen toplam 18 adet kasa ve içeriğindeki malzemeler sahiplerine teslim edildi. Diğer kasalardan çıkan değerli eşyaların sahiplerine ulaşılması için çalışmaların devam ettiği belirtildi.Kasalardan çıkan malzemeler arasında altın ziynet eşyaları, para birimleri, silahlar, tarihi eserler ve uyuşturucu madde kullanımında kullanılan haplar bulunduğu ifade edildi. Ayrıca, tespit edilen tarihi eserlerin Kahramanmaraş Müze Müdürlüğü'ne teslim edildiği vurgulandı.

Haber Merkezi 

Editör Hakkında
Yorumlar